Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Przebudowa skrzyżowań! Utrudnienia w Miastku i Bytowie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Przebudowa skrzyżowań! Utrudnienia w Miastku i Bytowie Pracownicy spółki Strabag rozpoczęli przygotowania do przebudowy skrzyżowania ulic Sucharskiego, Miasteckiej i Polnej w Bytowie. Lada dzień rozpoczną się też prace w Miastku.

Strabag przebuduje skrzyżowania w Bytowie i Miastku łącznie za nieco ponad 5,4 miliona złotych.

– Umowę na wykonanie prac podpisaliśmy 24 maja. Przedwczoraj przekazaliśmy spółce place budowy w Bytowie i Miastku. Strabag musi wykonać inwestycje w ciągu 90 dni – mówi Wiesław Repiński, zastępca kierownika kościerskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wczoraj pracownicy firmy Strabag rozpoczęli prace w Bytowie. Zdemontowali znaki, zaczęto usuwać zakrzaczenia. Nastąpiła też zmiana organizacji ruchu w tym rejonie.

Po przebudowie zbiegu ulic Sucharskiego, Miasteckiej i Polnej w Bytowie powstanie rondo. Dodatkowo nowa nawierzchnia pojawi się na 100-metrowym odcinku w kierunku Chojnic oraz na prawie 100 metrach w kierunku ulicy Polnej. Poza tym naprawiony zostanie odcinek drogi na ulicy Wolności (od ronda do sygnalizacji świetlnej) wraz z wyprofilowaniem niebezpiecznego zakrętu, na którym dochodzi do wielu kolizji i wypadków.

Przy okazji budowy ronda wymieniona zostanie sieć kanalizacyjna. W jego obrębie powstanie też chodnik i ścieżka rowerowa. Za te prace firma Strabag weźmie nieco ponad 3,6 miliona złotych.

W Miastku również powstanie rondo. Prace rozpoczną się lada dzień. Obecne rozwiązania komunikacyjne na skrzyżowaniu ulic Długiej i Szewskiej nie są najlepsze. Poza tym wykonana zostanie przebudowa fragmentu drogi krajowej nr 20 do ulicy Konopnickiej, którą zmodernizowała w ubiegłym roku gmina. Zmniejszony zostanie pas zieleni, który oddziela drogę krajową od budynków (m.in. od restauracji Monte Christo). W tym rejonie mają powstać nowe miejsca postojowe.

Z drugiej strony nowa nawierzchnia położona zostanie do mostu. W Miastku też zaplanowano przeniesienie sieci kanalizacyjnej oraz wykonanie chodnika i ścieżki rowerowej. Za te prace Strabag dostanie prawie 1,8 miliona złotych.

Przebudowa skrzyżowania w Bytowie to kolejna inwestycja, która utrudni komunikację w mieście. Obecnie przebudowywana jest już wojewódzka ulica Sikorskiego. To jedna z ważniejszych arterii w mieście. Wprowadzono tam ruch wahadłowy. W godzinach szczytu tworzą się duże korki.

Objazdy
Wyjeżdżając z Bytowa w kierunku Chojnic trzeba skręcić na Miastko, a później w ulicę Leśną i wyjechać dalej na drogę wojewódzką nr 212. Ten sam objazd jest dla kierowców jadących od strony Miastka w kierunku Chojnic i od strony Chojnic w kierunku Bytowa i Miastka. Ze skrzyżowania ulic Miasteckiej i Sucharskiego nie ma też już wjazdu w ulicę Polną. Objazd jest przez ulicę Wolności.

Andrzej Gurba
Fot. Andrzej Gurba

Przebudowa skrzyżowań! Utrudnienia w Miastku i Bytowie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Przebudowa skrzyżowań! Utrudnienia w Miastku i Bytowie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości