Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Przechowywanie opon

Data publikacji: Autor: (g)

Zakup kompletu nowych opon zimowych czy letnich to wydatek co najmniej kilkuset złotych. Warto więc zadbać o to, żeby służyły nam jak najdłużej.

Duży wpływ na okres eksploatacji opon ma ich odpowiedni sposób przechowywania. Chcąc użytkować opony przez jak najdłuższy czas trzeba pamiętać o tym, by je zabezpieczyć. Powinny być przechowywane w pomieszczeniach, w których temperatura nie jest zbyt wysoka, około 10-20 stopni Celsjusza. Jeśli przechowujemy również felgi należy zadbać, by w ich otoczeniu nie panowała duża wilgoć. Ważną sprawą jest oczyszczenie opon z pozostałości po sezonie użytkowania. Należy zmyć dokładnie błoto i piasek.

Opony z felgami najlepiej przechowywać ustawiając w sztaplach, jedna na drugiej, bądź też wieszać na specjalnych wieszakach. Dobrze przedtem umieścić każdą osobno w foliowym worku, co dodatkowo zabezpieczy je przed oddziaływaniem warunków zewnętrznych. To samo dotyczy felg. Przed złożeniem warto jeszcze spuścić z każdej opony powietrze do około jednej atmosfery.

Opony bez felg trzeba stawiać pionowo i co kilka tygodni zmieniać punkt podparcia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości