Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Przed Grand Prix USA

Data publikacji: Autor: łm

fot. BAR W najbliższą niedzielę na torze w Indianapolis Niemiec Michael Schumacher stanie przed szansą odniesienia ósmego zwycięstwa w tym sezonie.

W najbliższą niedzielę na torze w Indianapolis Niemiec Michael Schumacher stanie przed szansą odniesienia ósmego zwycięstwa w tym sezonie . Wyścig Formuły 1 o Grand Prix USA stanowi dziewiątą eliminację tegorocznych mistrzostw świata.

fot. BAR W ośmiu startach Schumacher, określany przez niektórych mianem „kierowcy-cyborga”, zgromadził 70 punktów i wyprzedza partnera z teamu Ferrari, Brazylijczyka Rubensa Barrichello o 16, a trzeciego w klasyfikacji generalnej  Brytyjczyka Jensona Buttona z BAR-Honda o 26 pkt.

Wyścig o GP USA odbędzie się po raz 37. W latach 1991-2000 nastąpiła przerwa w organizacji wyścigów F 1 w Stanach Zjednoczonych z powodu wycofania się sponsorów, którzy byli bardziej zainteresowani wyłożeniem pieniędzy na cieszące się w USA większą popularnością zawody Indy Car. Wyścigi Formuły 1 reaktywowano w 2000 roku.

Tor w Indianapolis należy do jednych z najszybszych obiektów, na których odbywają się wyścigi Formuły 1. W kilku miejscach bolidy przekraczają prędkość 330 km/h.

Przed rokiem zwycięzcą Grand Prix USA został Michael Schumacher z Ferrari, który wyprzedził Fina Kimi Raikkonena z McLaren-Mercedes oraz swojego rodaka Heinza-Haralda Frentzena z Sauber-Petronas.

W niedzielę kierowcy będą mieć do pokonania dystans długości 306,016 km, co równa się 73. okrążeniom toru.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości