Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38512 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Przedpremierowe pokazy Tipo

Data publikacji: Autor: ip

fot. Fiat Polskie przedstawicielstwo Fiata przymierza się do wprowadzenia na rynek nowych wersji nadwoziowych dobrze przyjętego modelu Tipo. Aby ułatwić potencjalnym klientom zapoznanie się z nimi, organizowane są przedpremierowe pokazy.

Wersje hatchback oraz Station Wagon będą przedstawiane na zamkniętych pokazach przedpremierowych. Dwumiesięczny cykl imprez w salonach dealerskich w 54 miastach w Polsce rozpoczął się w listopadzie i potrwa do 30 grudnia.

Kto chciałby dołączyć do grona osób, które jako pierwsze zobaczą na żywo pięciodrzwiowe wersje bestsellerowego Tipo, musi wejść na stronę www.tipo.fiat.pl, wybrać z listy swoje województwo i konkretny salon Fiata, przy którym są podane daty pokazów, oraz wypełnić krótki formularz. Na podany adres mailowy zostanie przesłane zaproszenie.

Oferowany od lutego br. Tipo w wersji sedan został świetnie przyjęty przez rynek, który docenił korzystny stosunek ceny do jakości. Przewidzianą dla Polski transzę egzemplarzy sprzedano na pniu. Wkrótce do bestsellerowego sedana dołączą hatchback oraz kombi, czyli Tipo Station Wagon (kombi).

fot. FiatHatchback ma 4,37 m długości,  1,79 m szerokości i 1,5 m wysokości. Karoserię wersji kombi wydłużono o 20 cm. Oba warianty legitymują się jednymi z najbardziej pakownych bagażników w swojej klasie. Mieszczą odpowiednio 440 l (hatchback) i 550 l (kombi).

W gamie Tipo zastosowano prostą i liniową logikę - trzy nadwozia, trzy wersje wyposażenia, jednostki napędowe z trzema różnymi typami zasilania i trzy rodzaje przekładni. Sedan, hatchback i kombi będą dostępne w wersjach wyposażenia Pop, Easy i Lounge. Gamę silników tworzą jednostki zasilane olejem napędowym, benzyną i LPG. Są nimi turbodiesle 1.3 Multijet (95 KM) i 1.6 Multijet (120 KM) i benzynowe 1.4 16v Fire (95 KM), 1.6 E-torQ (110 KM) oraz 1.4 T-Jet (120 KM), który będzie występował także w wersji zasilanej LPG.

Silniki współpracują z trzema typami skrzyni biegów. Pięcioma przełożeniami dysponuje skrzynia silnika 1.3 Multijet. W pozostałych przypadkach standardem jest sześć biegów, przy czym benzynowy 1.6 będzie oferowany z przekładnią automatyczną z konwerterem momentu obrotowego, natomiast 1.6 Multijet z dwusprzęgłową przekładnią.

fot. Fiat

fot. Fiat

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Fiat Tipo zdjęcia

Fiat Tipo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Fiat Tipo Cena

Części dla marki Fiat

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

806 zł