Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Przekroczenie dopuszczalnej ładowności o... 713%!

Data publikacji: Autor: ITD

Fot. ITD Funkcjonariusze ITD ujawnili na drodze skrajnie przeładowanego Mercedesa Sprintera. Obciążenie skrzyni ładunkowej samochodu przekraczało dozwolone aż o 4600 kilogramów!

Fot. ITD31 marca br. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 7, ukierunkowane na sprawdzenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów z wykorzystaniem wagi preselekcyjnej.

Do kontroli został zatrzymany pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg, przewożący wyroby z granitu. Po zważeniu na wagach przenośnych w celu potwierdzenia wskazań wagi preselekcyjnej ustalono, iż pojazd waży 8100 kg, czyli o 4600 kg za dużo względem swojej dopuszczalnej masy całkowitej. Dopuszczalna ładowność pojazdu została określona na 750 kg,  natomiast kierowca załadował  5350 kg (przekroczenie dopuszczalnej ładowności o 713%).

Kierowca został ukarany mandatem karnym za ww. wykroczenie. Zakazano także dalszej jazdy do czasu usunięcia nadmiaru ładunku oraz zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na zły stan techniczny.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mercedes-Benz Sprinter dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mercedes-Benz Sprinter opinie

Oceń swoje auto

Mercedes-Benz Sprinter Cena