Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Przekroczenie prędkości. 170 km/h VW Golfem po ulicach Prudnika (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24/x-news

Fot. Policja.pl 36-letni kierowca zignorował nakaz opolskiej policji do zatrzymania się i rozpoczął ucieczkę. Omijał blokady, jechał pod prąd i wyprzedzał na łuku drogi.

Nieodpowiedzialny kierowca łamał niemal wszelkie możliwe przepisy drogowe. Mężczyzna wyprzedzał na przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, nie stosował się do znaków drogowych i jechał z prędkością sięgająca miejscami ponad 170 km/h. Policjanci ustawili blokady, które kierujący omijał, wjeżdżając na chodnik i pobocze. Swoją jazdą bezpośrednio stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zobacz także: Samochód bez badania technicznego. Czy ubezpieczenie zadziała?

- Cały pościg zakończył się po kilkunastu minutach zatrzymaniem mężczyzny. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Prudnika. Kierowca odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym – relacjonował st. sierż. Przemysław Kędzior z policji w Opolu.

Swój rajd kierowca czarnego Golfa będzie musiał wyjaśnić teraz w sądzie. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Mężczyzna musi się dodatkowo liczyć z zarzutami m.in. niezatrzymania się do kontroli drogowej, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz licznych wykroczeń. Za takie czyny grozi nawet do 5 lat więzienia oraz 5 000 złotych grzywny.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości