Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Przekroczenie prędkości. Bentleyem jechała 236 km/h. Miała odliczone pieniądze na mandat

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pewną 32-latkę. Kobieta dość szybko jechała drogą nr 7. Tłumaczyła, że dzień wcześniej odebrała auto z salonu.

236 km/h z taką prędkością poruszała się swoim Bentleyem 32-latka. Było to poza terenem zabudowanym więc policjanci nie zatrzymali jej prawa jazdy. Kobieta zapłaciła gotówkowy mandat w wysokości 500 złotych, nie była bowiem zameldowana na terytorium Polski.

Kobieta była przygotowana na taką ewentualność wiedziała nawet w jakiej wysokości mandat zapłaci. Na drodze nr 7 w miejscu, gdzie zatrzymano 32-latkę jest ograniczenie prędkości do 120 km/h.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Przypominamy. Od lipca będą zmiany w Prawie o ruchu drogowym. Starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na trzy miesiące w przypadku, gdy kierujący pojazdem przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h, bez względu na to, czy przekroczenie prędkości nastąpiło na obszarze zabudowanym czy poza nim. Obecnie regulacja ta dotyczy tylko obszaru zabudowanego. Ilu kierowców straci prawo jazdy w ten sposób? Rząd szacuje, że w tym roku będzie to 20 tysięcy. W przyszłym - 40 tysięcy.

Zobacz także: Dwa modele Fiata w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • kierowca (gość)

    Mam nadzieję, że to prawo odebrania prawa jazdy za takie pomysły, zostanie uchwalone w RP, jak najszybciej!!! Podpisuję się, jako: syn, mąż, ojciec i lekarz w jednej osobie.

  • Mario (gość)

    140 km/h to trochę mało /90+50/ chociaż 10 jeszcze.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości