Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Przekroczenie prędkości. Na liczniku o blisko 100 km/h za dużo!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. GITD Zamiast dopuszczalnych w obszarze zabudowanym 60 km/h, jechał ponad 150 km/h. Chcąc uniknąć kary, mężczyzna nie przyznawał się, że to on prowadził pojazd.

Zdjęcie kierowcy zrobił fotoradar w Jasieniu (województwo lubuskie). Właśnie w tej miejscowości prowadzący osobowego Opla miał na liczniku 155 km/h - aż o 95 km/h za dużo, bo dopuszczalna prędkość na tym obszarze to 60 km/h.

Zdjęcie zrobione przez fotoradar, trafiło do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Zgodnie z procedurą, urzędnicy wysłali właścicielowi oświadczenie, w którym należy wskazać kto prowadził samochód w momencie popełnienia wykroczenia. Mężczyzna nie chciał jednak ujawnić tożsamości kierowcy. Zgodził się jedynie na przyjęcie mandatu na podstawie kodeksu wykroczeń, czyli na karę maksymalnie 500 złotych.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

W obliczu poważnego naruszenia, inspektorzy podjęli dalsze czynności, zmierzające do ustalenia kto prowadził pojazd. Wystąpili do urzędu gminy z prośbą o udostępnienie wizerunku właściciela. Okazało się, że to właśnie on prowadził samochód w Jasieniu. Sprawa swój finał znalazła w sądzie i zakończyła się surowszą karą. Kierowca, który zlekceważył przepisy i próbował uciec przed odpowiedzialnością został ukarany przez sąd grzywną w wysokości 1000 złotych, a starosta wydał decyzję o zatrzymaniu jego prawa jazdy na trzy miesiące. 

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • L (gość)

    No to myślę że macie pozew. Upubliczniliscie wizerunek tego człowieka?

  • lol (gość)

    Czy można go było ukarać po raz drugi za to samo wykroczenie drogowe? Przyjął przecież mandat. Czy może sad wymierzył grzywnę za niewskazanie sprawcy a odebranie prawa jazdy było już inna karą administracyjną ?

  • Janek (gość)

    Niestety na naszych drogach łamane są przepisy nagminnie. Polską plagą jest wyprzedzanie na pasach, nie zatrzymywanie się na zielonych strzałkach, wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej i przejeżdżanie na pomarańczowym świetle. Jednym słowem trzeba takich piratów nagrywać i zgłaszać. Stop agresji na drodze. Ja sam tak robię i nagrywam wykroczenia aplikacją ZłapPirataPL

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości