Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Przekroczenie prędkości o 50 km/h. Ile odebrano praw jazdy?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Każdy z uczestników w ruchu drogowym po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ilu takich kierowców zatrzymano od maja kiedy nowe regulacje weszły w życie?

Fot. Archiwum Wprowadzenie nowych kar nie spowodowało, że wszyscy kierowcy nagle zaczęli jeździć przepisowo. W ten sposób od maja 2015 roku, ponad 23 tysiące kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące. Jak podaje policja liczba ta spada, a dla porównania tylko w pierwszym miesiącu obowiązywania nowych przepisów zatrzymano około 700 dokumentów. 

Zobacz także: Auto u mechanika. Jakie mamy prawa?

Przypomnijmy, że od 18 maja 2015 roku każdy z uczestników w ruchu drogowym po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Zostanie ono odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta na drodze.

Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • ixi (gość)

    Najlepiej mają ci co jeżdżą a nie posiadali nigdy, nie ma im czego zabrać.

  • KK (gość)

    No właśnie ... a jak nie masz prawka przy sobie to co ? Jak ci je zabiorą :) ... bo podobno to tylko w czasie kontroli mogą tylko to uczynić.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości