Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Przekroczenie prędkości o 50 km/h. Ile przez rok odebrano praw jazdy?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Od roku obowiązuje znowelizowany kodeks drogowy. Czy surowsze kary przełożyły się na poprawę bezpieczeństwa na drogach?

Fot. Archiwum Od 18 maja 2015 roku kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Zostaje ono odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta na drodze.

Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

W ciągu roku od wprowadzenia nowych przepisów ponad 33 tys. kierowców straciło prawo jazdy właśnie za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h.

Od wejścia w życie nowych przepisów do 12 maja 2016 r. doszło do 31,6 tys. wypadków, w których zginęło 2,8 tys. osób, a rannych zostało 38,2 tys. Oznacza to, że na drogach zginęło 400 osób mniej jak rok wcześniej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości