Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Przekroczenie prędkości. Przymusowy postój zamiast mandatu

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Estońska Policja Estońska policja drogowa testuje nowe sposoby karania kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Nie zostaną ukarani mandatem pod warunkiem, że odczekają odpowiedni czas na parkingu.

- Badamy, w jaki sposób kierowca przekraczający prędkość postrzega grzywny i wpływ straconego czasu. Wiemy, że niektórzy ludzie uważają, że rozmowa z policjantem i czas spędzony na interwencjach proceduralnych są bardziej skuteczne niż grzywny - powiedział estońskiemu portalowi pealinn.ee Elari Kasemets, doradca ds. innowacji w Radzie Policji i Straży Granicznej Estonii.

Taką pomysł testowany jest na drodze Tallinn-Rapla. Przekraczający prędkość kierowcy, którzy nie mają ważnych wykroczeń drogowych, mogą wybrać pomiędzy karą grzywny a czekaniem na postoju.

Zobacz także: Jakimi pojazdami można jeździć mając prawo jazdy kategorii B?

Kierowcy, którzy zdecydują się poczekać na postoju, nie zostaną ukarani grzywną i zostaną skierowani na parking przy drodze. Kierowcy przekraczający limit prędkości 20 km/h muszą odczekać 45 minut. W przypadku przekroczenia prędkości od 21 do 40 km/h przymusowy postój trwa 60 minut.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości