Wszystko
o samochodach

Porady / Samochód zimą

Przenośna nagrzewnica. Sprawdzamy skuteczność niewielkiego urządzenia (video)

Data publikacji: Autor: TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news To jak szybko zimą rozgrzewa się wnętrze samochodów zależy od wielu czynników. Proces można przyspieszyć za pomocą pewnego niewielkiego urządzenia.

Mowa o tak zwanej nagrzewnicy przenośnej. Według badań sprawiają one, że wewnątrz samochodów robi się ciepło o kilka minut szybciej niż bez jej użycia.

Redakcja poleca:

Niezapięte pasy. Kto płaci mandat - kierowca czy pasażer?
Wyprzedzanie z prawej strony
Auto na gaz. Uwaga na dodatkowe koszty

Do testu sprawdzającego działanie urządzenia, wykorzystane zostały dwa egzemplarze Skody Octavii z silnikiem Diesla. Auta stały na zewnątrz przez kilkanaście godzin, a temperatura w ich wnętrzach jest taka sama - termometr wskazywał 2,5 stopnia Celsjusza.

W aucie bez dodatkowej nagrzewnicy, po 12 minutach od uruchomienia ogrzewania zaczęło robić się ciepło. Przenośną nagrzewnicę wystarczy podpiąć do gniazda zapalniczki i za pomocą taśmy dwustronnej, zamocować na desce rozdzielczej. W aucie z tym urządzeniem, wskazania termometru zaczęły rosnąć już po pięciu minutach.

Sprzęt przyspiesza ogrzewania kabiny, ale nie należy się spodziewać błyskawicznego efektu. Najtańsze nagrzewnice można kupić za mniej niż 30 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • bub (gość)

  Bardziej od tego czy szybciej zrobi się ciepło interesowałoby mnie zagadnienie opisujące przyspieszenie odparowania szyb w mroźny poranek.

 • organ2 (gość)

  Wielki kicz z nagrzewnicą kupiłem z myslą o nagrzaniu samochodu bez efektu .Więcej robi hałasu niż efekt grzania jesli chodzi o szyby nie poradzi sobie przerabiałem ten rozdział zabawka i tyle NIE POLECAM SZKODA KASY

 • Bart (gość)

  Ja własnie jak coś to też bym patrzył na tą nagrzewnicę pod kątem szybszego rozprawiania się z parującymi szybami, tylko nie wiem czy aż tyle zachodnu znów trzeba bo u mnie wymiana dywaników na gumowe pomogła a do tego regularne czyszczenie szyb od środka glass cleanerem z 3M z chemiczna-hurtownia

 • Łukasz (gość)

  Miałem taka. Szybciej byś nachuchał niż tym nagrzał ;)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości