Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Przeprowadzka fotoradaru, bo nie ma kogo "pstrykać"

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Przeprowadzka fotoradaru, bo nie ma kogo "pstrykać" Po wybudowaniu ronda koło szczecineckiego marketu Tesco, ustawiony w pobliżu maszt fotoradaru Straży Miejskiej stracił rację bytu. Strażnicy wkrótce przeniosą go w inne miejsce.

Znany dobrze wszystkim zmotoryzowanym słup przy wjeździe do Szczecinka od strony Koszalina już niebawem zostanie przeniesiony. – Z chwilą, gdy zakończono prace przy przebudowie skrzyżowania krajowej drogi nr 11 z ulicą Kołobrzeską nasz maszt fotoradaru znalazł się praktycznie na rondzie – komendant SM Grzegorz Grondys nie ukrywa, że w tej sytuacji nie ma sensu, aby stał tam dłużej, bo rondo i tak zmusza kierowców do zwolnienia.

Zobacz: Mandat, zdjęcie z fotoradaru - czy i jak można się od nich odwołać

Formalności związane z przeniesieniem masztu w nowe miejsce są już na ukończeniu, lada dzień, tydzień można się tego spodziewać. Straż chce to zrobić jak najszybciej, nawet jeszcze zanim do nowego miejsca zostanie doprowadzone zasilanie (radar będzie do tego czasu pracował na akumulatorach).

Dokąd zostanie przeniesiony słup radaru?
– Tego jeszcze nie mogę powiedzieć, na pewno w jedno z miejsc uzgodnionych z policją, aby nie tracić ponownie czasu na te ustalenia – wyjaśnia \Grondys. Przypomnijmy, że policja zgodziła się, aby strażnicy stawiali fotoradar przy ulicy Sikorskiego (na wysokości garaży koło kotłowni MEC), na Narutowicza (skrzyżowanie z Kaszubską) - to trasa krajowa nr 11. Na "20” fotoradar pojawia się przy Szczecińskiej (przy wjeździe na strzelnicę).

Pozostałe lokalizacje są już na drogach wojewódzkich: w dzielnicy Trzesieka (na wysokości posesji nr 9 i 73), przy ulicy Ordona (koło ogólniaka), przy Kościuszki (posesja nr 89), przy Piłsudskiego (posesja nr 8).

Fotoradar strażników dzieli od nowego ronda na obwodnicy ledwie kilka kroków. Trudno się więc spodziewać, aby "pstryknął” tu piratów drogowych.

Przeprowadzka fotoradaru, bo nie ma kogo "pstrykać"
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Przeprowadzka fotoradaru, bo nie ma kogo "pstrykać"

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości