Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Przewody nie do zdobycia

Data publikacji: Autor: (mal)

Fot. Fiat

Trzy miesiące czeka Jolanta Dworczak na wymianę przewodów paliwowych w swoim Fiacie Palio Weekend. Dilerom wciąż brakuje części by usunąć usterkę. Problemy występują w całej Polsce.

 Fot. Fiat

Sprawa dotyczy niektórych Fiatów Palio Weekend i Siena z silnikiem o pojemności 1,6 l. Może w nich występować ocieranie przewodów paliwowych o przewód ssący filtra powietrza, w wyniku czego przewody mogą się przetrzeć, a paliwo dostać do komory silnika.

 

- W czerwcu dostałam pismo od dilera Fiata, że powinnam jak najszybciej zgłosić się do kontroli i usunięcia usterki - mówi Jolanta Dworczak. - Naprawa miała być bezpłatna i dokonana „w możliwie krótkim czasie”. Miałam się zgłosić do dowolnego autoryzowanego serwisu. Niestety, diler w podłódzkiej miejscowości, do którego zgłosiła się Jolanta Dworczak, odesłał ją do serwisu w Łodzi. Tu części jednak nie ma. W innym serwisie części co prawda są, ale za wymianę przewodów trzeba by było zapłacić.

 

- To jest problem ogólnopolski. Zamówiłem już trzydzieści kompletów przewodów i czekam na dostawę. Do tej pory nie dotarły do Polski z Włoch. I nie wiadomo, kiedy to się stanie. Wszystkim zgłaszającym się klientom przewody zabezpieczyliśmy tak, by wytrzymały do czasu wymiany - mówi kierownik serwisu jednego z dilerów Fiata. - Naprawa jest bezpłatna i tylko tym, że jakiś serwis nie jest autoryzowany, można tłumaczyć to, że za wymianę żądają zapłaty.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości