Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Przez najbliższych kilka tygodni ceny paliw powinnny być stabilne [VIDEO]

Data publikacji: Autor: (mm) TVN/x-news

Fot. 123RF - Stabilizacja cen paliwa na dzisiejszym poziomie powinna się utrzymać przez najbliższych kilka tygodni - stwierdził ekspert rynku paliw Andrzej Szczęśniak. Ile zapłacimy za tankowanie?

Fot. 123RF Ekspert dodał, że kierowcy mogą się jedynie spodziewać naturalnych wahań w granicach 5-10 groszy na litrze. Zaznaczył też, że podobnej tendencji spodziewa się na rynku ropy naftowej.

W sprzedaży detalicznej na stacjach paliw w Polsce średnia cena benzyny bezołowiowej 95 w ubiegłym tygodniu wyniosła - wg monitoringu e-petrol.pl - 4,56 zł, za litr oleju napędowego płaciliśmy natomiast 4,65 zł.

Jedynym gatunkiem paliw, które systematycznie broni się przed wzrostem ceny i w dodatku tanieje, jest LPG. Litr autogazu kosztował w minionym tygodniu przeciętnie 1,85 zł.

W sprzedaży detalicznej na stacjach paliw w Polsce średnia cena benzyny bezołowiowej 95 w tym tygodniu wyniosła - wg monitoringu e-petrol.pl - 4,56 (7 groszy wyżej niż przed tygodniem), za litr oleju napędowego płaciliśmy po 6 gr podwyżce 4,65 zł. Jedynym gatunkiem paliw, które systematycznie broni się przed wzrostem ceny i w dodatku tanieje, jest LPG. Litr autogazu kosztował w dobiegającym końca tygodniu przeciętnie 1,85 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jarzyn (gość)

    Poprawcie literówki.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości