Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Przyjaciół Żołnierza: Wypadek za wypadkiem, a sygnalizacji brak

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Przyjaciół Żołnierza: Wypadek za wypadkiem, a sygnalizacji brak Urzędnicy zapowiadają, że do końca roku na ulicy Przyjaciół Żołnierza ustawiona będzie sygnalizacja świetlna. - Powinna być jak najszybciej. To teraz najniebezpieczniejsza ulica w mieście - mówią policjanci.

Po kolejnym tragicznym wypadku na ulicy Przyjaciół Żołnierza, tym razem z udziałem motocyklisty, pojawiło się znowu pytanie, kiedy wreszcie w tym miejscu ustawiona będzie sygnalizacja świetlna. Policjanci ze szczecińskiej drogówki przekonują, że od lat walczą o to ze szczecińskim magistratem. Pieniądze na ten cel już są - a sygnalizacji jak nie było, tak nie ma.

- I wciąż dochodzi w tym miejscu do bardzo niebezpiecznych i tragicznych w skutkach zdarzeń - mówi Dariusz Zajdlewicz, naczelnik szczecińskiej drogówki. - W piątek mieliśmy do czynienia z kolejnym. Został w nim poszkodowany motocyklista, która w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. W czerwcu zderzyły się mercedes z hondą. Pamiętamy jeszcze śmiertelne potrącenie. Regularnie coś się dzieje, a sygnalizacji wciąż nie ma.

Policjanci przyznają, że ulica Przyjaciół Żołnierza wyparła pozostałe pod względem najniebezpieczniejszych miejsc w naszym mieście.

- Trzeba przyznać, że sama sygnalizacja nie rozwiąże problemu. Tam jest jeszcze jeden, który powoduje potworne zagrożenie: lewoskręty. Należałoby je całkowicie zlikwidować. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to bardzo skomplikowana sprawa. Ograniczymy w ten sposób komunikowanie się z osiedlem Księżnej Anastazji i kolejnym. Trzeba jednak się zastanowić, co zrobić by wszyscy byli zadowoleni. Inaczej będzie dochodziło do tragedii. Jako policja możemy obiecać, że tę ulicę obejmiemy szczególnym nadzorem i zwiększymy na niej kontrolę.
Zapytaliśmy pracowników z urzędu miasta, kiedy możemy spodziewać się ustawienia sygnalizatorów.

- Przygotowanie dokumentacji jest już w końcowej fazie - odpowiedział Tomasz Klek z magistratu. - Gdy tylko będą ostateczne uzgodnienia zostanie przekazana do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, który ogłosi przetarg. Po nim ruszą też prace. Sygnalizacja powinna być wykonana jeszcze w tym roku

Andrzej Kus

Przeczytaj także o wypadkach na Przyjaciół Żołnierza, które zdarzyły się w ostatnim czasie.

Przyjaciół Żołnierza: Motocyklista po upadku stracił przytomność

Wypadek w pobliżu centrum handlowe Wilcza

Potrącił pieszego na pasach. Mężczyzna jest w śpiączce

Przyjaciół Żołnierza: Kobieta potrącona na pasach.

Kolizja na Przyjaciół Żołnierza. Ulica jest zablokowana.

Przyjaciół Żołnierza: Wypadek za wypadkiem, a sygnalizacji brak
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Przyjaciół Żołnierza: Wypadek za wypadkiem, a sygnalizacji brak

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości