Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37001 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Przyjemny chłód w upalne letnie dni

Data publikacji: Autor: Krzysztof Kaźmierczak

Fot. Maciej pobocha Peugeot 207 w limitowanej wersji nICE ma w standardzie manualną klimatyzację. Poza tym nie różni się od pozostałych odmian francuskiego samochodu.

Fot. Maciej pobocha

207 pojawił się na rynku w 2006 r. Należy do grona aut segmentu B i rywalizuje m.in. z Renault Clio, Oplem Corsą, Skodą Fabią i Toyotą Yaris. Konkurencja jest mocna, czym więc Peugeot wyróżnia się na jej tle?

Model 207 można uznać za jeden z najciekawszych małych samochodów pod względem stylistyki nadwozia. Mocne przetłoczenia maski i nadkoli oraz krótkie zwisy i charakterystyczne reflektory sprawiają, że wyróżnia się wyglądem.

Fot. Maciej Pobocha Nieco gorzej Peugeot wypada pod względem funkcjonalności. Pojemność bagażnika wynosi 270 l (w 5-drzwiowej wersji hatchback), czyli mniej (o 5 do 30 l) w porównaniu ze wspomnianą konkurencją. Jego ustawność ograniczają trochę nadkola wnikające do wnętrza.

Także ilość miejsca na tylnej kanapie nie zachwyca. Brakuje przestrzeni, zwłaszcza na kolana. Z przodu jest lepiej, fotele są nieźle wyprofilowane i pozwalają na komfortową podróż zwłaszcza tym, którzy lubią bardziej miękkie siedziska i oparcia.

Obsługa urządzeń pokładowych w 207 nie sprawia większych problemów. Przyciski znajdują się pod ręką i są wyraźnie opisane. Fot. Maciej Pobocha

Testowany egzemplarz napędzał benzynowy silnik 1,4 l o mocy 95 KM. Zapewnia on przyspieszenie od 0 do _100 km/h w czasie 11,5 sekundy i umożliwia jazdę z prędkością 185 km/h. Chcąc sprawnie rozpędzić się, warto zawczasu zredukować bieg, bo przy niższych obrotach jednostce trochę brakuje mocy.

Według danych fabrycznych spalanie w mieście wynosi 8,1 l/100 km, ale w realnych warunkach, z włączoną klimatyzacją, spodziewać należy się 9,0 l. W trasie zużycie benzyny to ok. 5,7 l/100 km.

Peugeot 207 1,4 l/95 KM w wersji Trendy nICE kosztuje 45 900 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Peugeot 107 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Peugeot 107 opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Peugeot 107 Cena

Części dla marki Peugeot

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

664 zł