Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

PSA chce podawać rzeczywiste spalanie

Data publikacji: Autor: (kr)

Fot. Peugeot Eksperci nie mają wątpliwości, że skandal z udziałem Volkswagena, który zaniżał wyniki emisji spalin w swoich autach, może rozprzestrzenić się na resztę rynku samochodowego. Niektórzy specjaliści uważają, że proceder ten był i jest realizowany na o wiele większą skalę, niż można się spodziewać.

Fot. PeugeotWeźmy choćby dane dotyczące spalania, prezentowane w katalogach. W wielu przypadkach w trakcie jazdy osiągnięcie wartości podawanych przez producenta jest bardzo trudne, czasem nawet niemożliwe. Zdarzają się auta, które - użytkowane w normalny sposób - zużywają prawie dwa razy więcej paliwa, niż to wynika z zapewnień marki.

O tym się mówi: "Łysy z UEFA" będzie prezydentem FIFA?!

Producenci od dawna twierdzą rzecz jasna, że chcieliby ujednolicenia kryteriów pomiaru. Same testy powinny być przeprowadzane w bardziej realistycznych warunkach - argumentują. Są to niestety najczęściej tylko slogany, ponieważ efektów takich oświadczeń nie widać.

Z tego trendu chce wyłamać się koncern PSA, który od 2016 roku planuje podawać realne wartości spalania oraz emisji spalin w swoich samochodach. Auta PSA będą testowane w rzeczywistych warunkach, w normalnym ruchu, dzięki czemu katalogowa wartość spalania będzie bardzo zbliżona do rzeczywistej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • lordofchaos (gość)

    a vczesniej nie chciala? o jaka szkoda

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości