Wszystko
o samochodach

Porady / Samochód zimą

Psik Psik. Cztery ruchy wycieraczek i szyba czysta!

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

Fot. Archiwum Na przełomie maja i czerwca 2019 w laboratorium Dekry w Stuttgarcie przeprowadzono kompleksowe badania najnowszej formulacji zimowego płynu do spryskiwaczy Psik Psik.

Na przełomie maja i czerwca 2019 w laboratorium Dekry w Stuttgarcie przeprowadzono kompleksowe badania najnowszej formulacji zimowego płynu do spryskiwaczy Psik Psik. 

Fot. ArchiwumDekra – największa europejska organizacja certyfikująca - od niemal stu lat na świecie pracuje na rzecz zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drodze, w pracy i w domu. Prowadzi, miedzy innymi, najdokładniejsze badania płynów do spryskiwaczy na świecie. Testuje wszystkie właściwości fizyko – chemiczne, bada wpływ na elementy z którymi płyn ma kontakt (m. in. lakier samochodowy, elementy gumowe, elementy plastikowe, reflektory samochodowe), temperaturę zamarzania oraz właściwości użytkowe – w tym najważniejsze – właściwości czyszczące. Te ostatnie badane są w specjalnej komorze, utrzymującej stałą, ujemną temperaturę. Na szybę nakładana jest specjalnie przygotowana mieszanka, symulująca zimowe zabrudzenia drogowe, następnie następuje badanie skuteczności płynu w ich usuwaniu.

Zobacz także: Jakimi pojazdami można jeździć mając prawo jazdy kategorii B?

W badaniach tych płyn Psik Psik potwierdził swoje właściwości użytkowe i bezpieczeństwo – brak negatywnego wpływu na wszystkie elementy karoserii samochodowej: wszelkie powłoki nie lakierowane i lakierowane, elementy gumowe i plastikowe oraz obudowy reflektorów samochodowych,  w tym ksenonowych i LED. Co ważne uzyskał bardzo dobry wynik w teście usuwania zabrudzeń - 3,7 cykla pracy wycieraczek do stanu definiowanego przez Dekrę jako „free sight”, czyli brak zabrudzeń na szybie. Jest to bardzo ważny parametr, mający bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu w trudnych, zimowych warunkach.

Dekra przyznaje wynik „bardzo dobre właściwości czyszczące” dla zimowych płynów do spryskiwaczy osiągających wynik poniżej 7 cykli pracy wycieraczek. Wynik 3,7 cykla pracy wycieraczek – jest najlepszym jaki osiągnął kiedykolwiek płyn polskiego producenta, a drugim najlepszym wynikiem w całej historii badań zimowych płynów do spryskiwaczy prowadzonych przez Dekrę w Europie.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości