Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Puchar Audi Sport TT Cup zagości podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Audi Po raz pierwszy, pucharowe rozgrywki towarzyszyć będą 24-godzinnemu wyścigowi na torze Nürburgring. W ramach imprez towarzyszących, młodzi zawodnicy Pucharu zaliczą jeden wyścig w piątek, 27 maja, i jeden w sobotę, 28 maja.

Fot. Audi Idąc za ciosem mocnej inauguracji sezonu w Hockenheim, tym razem zawodnicy wystartują podczas słynnego wyścigu 24-godzinnego. Nie pojadą jednak bardziej znaną i utytułowaną Pętlą Północną, lecz pokonają trasę Grand Prix. „Gościnny występ podczas słynnego 24-godzinnego wyścigu, to w naszym kalendarzu wyjątkowe wydarzenie” – wyjaśnia Philipp Mondelaers, kierownik projektu Audi Sport TT Cup.

24-godzinny wyścig na Nürburgring, na różnych konfiguracjach toru, odbywał się już od roku 1970, ale dopiero od roku 1984 rozgrywany jest na całej jego długości. Wtedy na świecie nie było jeszcze żadnego za stałych zawodników pucharu Audi Sport TT Cup, bowiem przeciętny wiek tych młodych kierowców to w tym roku 20 lat. Drugi pod względem wieku w całej kadrze, zaledwie szesnastoletni Sheldon van der Linde z RPA, wystąpi tu jako prowadzący w klasyfikacji łącznej.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach

W klasyfikacji kierowców startujących gościnnie, o zwycięstwo zawalczy m.in. Heinz Müller. Müller to były zawodowy bramkarz, który w swojej czynnej karierze w barwach FSV Mainz 05 rozegrał 65 meczów Bundesligi i od lat zafascynowany jest sportami motorowymi. Z wykształcenia, Heinz Müller jest mechanikiem samochodowym i wielokrotnie już uczestniczył i zwyciężał w różnych wyścigach amatorskich oraz w „Tuner Grand Prix“ w Hockenheim.

Zmagania na torze Nürburgring rozpoczną się wolnym treningiem w czwartek, 26 maja, o godz. 10.00. O 18.00 nastąpi 30-minutowa jazda klasyfikacyjna. Pierwszy wyścig rozpocznie się w piątek o godz. 11.55. W sobotę o godz. 9.55 wystartuje drugi wyścig.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości