Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Puchar Bałtyku DriftCup.pl: Ślizg bokiem na kołach w Koszalinie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Puchar Bałtyku DriftCup.pl: Ślizg bokiem na kołach w Koszalinie W niedzielę, na torze koszalińskiego Moto Parku, odbędzie się kolejna runda Pucharu Bałtyku. To najlepsza impreza podczas której kierowcy rywalizują w jeździe, a raczej ślizgu bokiem.

19 bm. na torze Moto Parku przy ul. Gnieźnieńskiej 8 odbędzie się kolejna runda Driftingowego Pucharu Bałtyku DriftCup.pl

– To najlepsza cykliczna impreza driftingowa na Pomorzu – twierdzi Emil Bozek, prezes Moto Parku. – Drift to show i prawdziwa sportowa rywalizacja w wykonaniu najlepszych zawodników. Dostarcza dużo adrenaliny również kibicom. Finał pierwszej tegorocznej rundy Pucharu przeszedł do historii jako jeden z najciekawszych finałów ze wszystkich rozegranych w Moto Parku. Jesteśmy przekonani że druga runda dostarczy tyle samo lub więcej pozytywnych wrażeń – dodaje Bożek.

Przypomnijmy, że po pierwszej rundzie liderem klasyfikacji pucharowej jest Jarosław Cybulski startujący BMW 3.2. Na drugiej pozycji sklasyfikowany jest Andrzej Pawełkowicz, który zasiada za kierownicą Nissana Skyline 2.6. Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Maciej Kożuszek na BMW 4.4.

Cykl pucharowy skierowany jest do wszystkich osób uprawiających lub chcących uprawiać drifting. Rywalizacja w bieżącym sezonie odbywa się w trakcie czterech imprez pucharowych organizowanych na terenie Ośrodka Sportów Motorowych Motopark.

– Poprzedzające zasadnicze rozgrywki sesje Driver Search pozwoliły wyłonić kierowców mogących rywalizować na poszczególnych poziomach umiejętności. Zawodnicy poziomu Expert biorą udział zarówno w kwalifikacjach jak i finałowych przejazdach w parach. Zawodnicy posiadający licencje Polskiej Federacji Driftingowej oraz międzynarodowe FIA startują automatycznie w klasie Expert – wyjaśnia prezes Moto Parku.

My dodajmy, że na tzw. poziomie Easy zawodnicy startować będą w dwóch ocenianych przejazdach kwalifikacyjnych. Będą także mieli prawo do sesji treningowej. Zawodnicy Easy nie startują w przejazdach finałowych w parach.
 
Program Pucharu Bałtyku DriftCup.pl
19 bm. (niedziela), tor Moto Park przy ul. Gnieźnieńskiej 8
godz. 10.00 – otwarcie toru dla publiczności, wstęp 10 zł
godz. 10.00 – 12.30 – trening wolny oraz Drift Taxi
godz. 12.30 – 13.00 prezentacja zawodników i oficjalne otwarcie zawodów
godz. 13.00 – kwalifikacje
godz. 15.00 – odprawa zawodników i ogłoszenie wyników kwalifikacji
godz. 15.30 – finał w parach
godz. 17.30 – wręczenie pucharów i zakończenie II Rundy DriftCup.pl

Wojciech Kukliński
Fot. Wojciech Kukliński

Puchar Bałtyku DriftCup.pl: Ślizg bokiem na kołach w Koszalinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Puchar Bałtyku DriftCup.pl: Ślizg bokiem na kołach w Koszalinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości