Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych

Data publikacji: Autor: Piotr Robakowski

Carlos Sousa na Mitsubishi L200 Strakar został triumfatorem Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

Portugalczyk zajął czwarte miejsce w Pustynnym Challengu Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE) i obronił pozycję lidera w łącznej klasyfikacji.

W ostatniej tegorocznej imprezie zwyciężył fabryczny kierowca Mitsubishi Stephan Peterhansel, który jako pierwszy przejechał linię mety prowadząc Mitsubishi Pajero Evolution. Kierowcy mieli do pokonania podczas Rajdu Dubaju trasę o długości 1934 kilometrów, w tym 1462 km prób sportowych przebiegających przez pustynne i najmniej przyjazne człowiekowi obszary Bliskiego Wschodu.

Mimo to zwycięzcą klasyfikacji generalnej został inny kierowca Mitsubishi - Carlos Sousa. Reprezentant Mitsubishi Portugal wystartował do rajdu z dużą przewagą w łącznej klasyfikacji i obronił pozycję lidera. Mety nie osiągnęli dwaj kierowcy fabryczni Mitsubishi - Miki Biasion oraz Hiroshi Masuoka. Obaj mieli wypadki i musieli wycofać się z dalszej rywalizacji. Awaria techniczna wyeliminowała z kolei polski duet: Łukasz Komornicki - Rafał Marton.

Już po pierwszym dniu wystąpiły trudne do usunięcia w rajdowych warunkach usterki. Mimo to w klasyfikacji końcowej sezonu 2003 reprezentanci Orlen Team uplasowali się jednak na bardzo wysokim piątym miejscu.

Klasyfikacja
Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych - klasyfikacja końcowa
1. Carlos Sousa (P) Mitsubishi 173 pkt
2. Jean-Louis Schlesser (F) Schlesser-Ford 147 pkt
3. Jean-Pierre Strugo (F) Mercedes 84 pkt
4. Stephane Peterhansel (F) Mitsubishi 67 pkt
5. Łukasz Komornicki (PL) Mitsubishi 66 pkt

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości