Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Punkty karne. Handel trwa w najlepsze

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. Archiwum Handel punktami karnymi trwa w najlepsze. W internecie można znaleźć liczne ogłoszenia osób, które oferują przyjęcie na siebie cudzych punktów, w zamian za gratyfikację finansową.

Znalezienie w internecie kontaktu do osoby, która kupi od nas punkty karne nie jest trudne. Takich ogłoszeń nie brakuje, a ceny wahają się od kilkudziesięciu do 150 zł.

Nierzadko kierowca, który otrzymał mandat z fotoradaru, na wezwanie Inspekcji Transportu Drogowego, wskazuje dane nie swoje, a obcokrajowca i punktami zaczyna martwić się cudzoziemiec. Przynajmniej w teorii, bo w praktyce szanse na jego namierzenie są znikome.

Redakcja poleca:

Volkswagen Sharan. Podróże to jego żywioł
Najmocniejsze auta hybrydowe
Ubezpieczenie OC. Branża motoryzacyjna chce zmian w przepisach

Handel punktami karnymi to zachowanie niezgodne z prawem. Takie osoby popełniają przestępstwo określone w artykule 272 kodeksu karnego, więc poświadczają nieprawdę. Za to grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Odpowiedzialność poniesie zarówno osoba, która sprzedawała, jak i tak, która punkty kupiła.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • telenowel (gość)

    jest nawet taki portal do tego przeznaczony nie trzeba szukać wiadomości rozsianych po internecie - punkciki.com :) baza użytkowników z całej polski, można oddawać i przyjmować, sam korzystałem więc mogę polecić :P

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości