Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Punkty poboru opłat na autostradzie A4. Bramki obsłuży 30 osób

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Punkty poboru opłat na autostradzie A4. Bramki obsłuży 30 osób 30 pracowników ma pobierać opłaty na opolskim odcinku A4. Stacje poboru opłat staną w: Przylesiu, Prądach, Dąbrówce, Gogolinie, Olszowej i Nogowczycach. Będą to niewielkie budynki z okienkami kasowymi, przy których zostaną zamontowane szlabany otwierające i zamykające dojazd do A4.

Kierowcy, którzy zdecydują się jechać autostradą, będą zatrzymani przed wjazdem przez automat. Maszyna wydrukuje bilet, który należy pobrać i otworzy szlaban. Na każdym węźle będą minimum dwa pasy wjazdowe i dwa wyjazdowe. Bilet trzeba będzie zwrócić podczas wyjazdu z autostrady. Kasjerka naliczy wtedy opłatę za przejechane kilometry i skasuje pieniądze.

Przejazd A4 będzie kosztować 20 gr za kilometr dla samochodów osobowych i 10 gr dla motocykli.

- System poboru opłat będzie obsługiwać firma Kapsch - mówi Artur Mrugasiewicz z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Ta sama firma zarządza już systemem viaTOLL, który w sposób elektroniczny nalicza opłaty kierowcom ciężarówek.

Na każdym wyjeździe z autostrady A4 pracować będzie 4-5 osób, które zajmą się przyjmowaniem wpłat.

Bramki, których budowa ruszyła pół roku temu mają być oddane do użytku w grudniu.

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, autostrada stanie się płatna od 1 stycznia przyszłego roku - dodaje Michał Wandrasz, z oddziału GDDKiA w Opolu.

Kierowcy, którzy nie zechcą płacić za przejazd będą mogli korzystać z tzw. dróg alternatywnych. Na Opolszczyźnie jest nią droga krajowa nr 94, która biegnie przez Strzelce Opolskie, Opole i Brzeg.

Dostosowanie całej  A4 do poboru opłat będzie kosztować ponad 230 mln zł. Poza bramkami zarządca buduje ponadto tzw. obwody utrzymania autostrady, które staną w Gogolinie i Przylesiu.

Radosław Dimitrow

Punkty poboru opłat na autostradzie A4. Bramki obsłuży 30 osób
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Punkty poboru opłat na autostradzie A4. Bramki obsłuży 30 osób

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości