Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

PWRC: Kościuszko na podium Rajdu Australii

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Lotos Rally Team 2. miejsce w PWRC i 15 punktów to rezultat wywalczony przez Michała Kościuszko i Maćka Szczepaniaka w Rajdzie Australii, 10. rundzie Mistrzostw Świata.

Fot. Lotos Rally Team Ten wynik zagwarantował załodze Lotos Dynamic Rally Team awans aż o 6 pozycji na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej PWRC. Polska załoga odniosła również sukces w klasyfikacji generalnej rajdu zajmując w nim 7. miejsce. To najlepszy wynik Michała Kościuszko w Mistrzostwach Świata. Rajd Australii w klasyfikacji PWRC wygrał Hayden Paddon, a trzecie miejsce zajął Aleksandr Saliuk.

CZYTAJ TAKŻE

Rajd Australii: po pierwszym dniu Kościuszko liderem PWRC


PWRC: Kościuszko piąty w Finlandii


Zawodnicy w trakcie prawie czterech dni Rajdu Australii, rozgrywanego po raz pierwszy w północnej części Nowej Południowej Walii, mieli do pokonania 26 odcinków specjalnych o łącznej długości 368,96 kilometrów oesowych. Na przemian towarzyszyły im ostre promienie słońca oraz opady deszczu co niewiarygodnie utrudniało precyzyjną jazdę. Bardzo śliska, pokryta dużą ilością błota, techniczna trasa zdeterminowała wyniki Rajdu Australii. W klasyfikacji generalnej dopiero na 10. miejscu uplasował się Sebastien Loeb, a Sebastien Ogier dojechał na metę jako 11.

Polska załoga od samego początku jechała bardzo dobrym tempem, wielokrotnie prowadząc w klasyfikacji PWRC. Nawet 10 sekundowa kara i problemy z hamulcami nie wpłynęły na świetny wynik załogi Lotos Dynamic Rally Team.

Michał Kościuszko: „W ostatnim dniu rajdu musiałem podjąć bardzo ważną decyzję. Czy ryzykujemy i walczymy o pierwsze miejsce z Paddonem, od którego dzieliło nas tylko 2,9 sekundy, czy dowozimy do mety rezultat dający nam realną szansę na awans w Mistrzostwach Świata aż o 6 pozycji. Cieszę się, że jesteśmy na mecie Rajdu Australii, który był jednym z najcięższych rajdów jakie przejechałem w swojej karierze. 2. miejsce w PWRC i 7. w klasyfikacji generalnej to świetny wynik i dobry prognostyk na dwa kolejne starty w Mistrzostwach Świata, tym bardziej że wróciliśmy do gry o podium. Teraz myślami jestem już na Radzie Polski, gdzie zamierzamy powalczyć o zwycięstwo."

Za dwa tygodnie Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak pojadą w Rajdzie Polski. Kolejny start na arenie międzynarodowej to Rajd Hiszpanii pod koniec października.

Klasyfikacja generalna Rajdu Australii PWRC:

1. Hayden Paddon - +17:29,3
2. Michał Kościuszko - +19:01,3
3. Oleksandr Saliuk - +21:08,5
4. Benito Guerra - +22:48,9

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości