Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

PWRC: Kościuszko trenuje przed Rajdem Katalonii

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Lotos Rally Team Po zakończonym Rajdzie Australii, Michał Kościuszko kontynuuje przygotowania do walki o podium Mistrzostw Świata w klasyfikacji PWRC. Kolejne cenne punkty może on zdobyć już za dwa tygodnie, w czasie Rajdu Katalonii.
Fot. Lotos Rally Team W ramach przygotowań do występu na hiszpańskich trasach, polski kierowca pod okiem Paolo Andreucciego, wielokrotnego rajdowego mistrza Włoch, testuje swój samochód w okolicach San Remo. Testy zespołu Lotos Dynamic Rally Team są zaplanowane jedynie na odcinkach asfaltowych. Dalsze przygotowania załoga odbędzie już w Katalonii podczas zaplanowanego na poniedziałek testu.

CZYTAJ TAKŻE

PWRC: Kościuszko na podium Rajdu Australii

PWRC: Kościuszko piąty w Finlandii


- „Przygotowujemy się do startu w Rajdzie Katalonii, który będzie rajdem mieszanym, asfaltowo-szutrowym. We Włoszech jeździmy tylko na asfaltowych ustawieniach, ponieważ szutrowe mamy już wypracowane na bazie tegorocznych startów. Lubię jeździć we Włoszech, tutejsze drogi pozwalają przetestować auto na różnych nawierzchniach i w zmiennych warunkach atmosferycznych. Tym razem dodatkowo mam okazję jeździć razem z Paolo, czterokrotnym rajdowym mistrzem Włoch i korzystać z jego doświadczenia. Wprowadza mnie w tajniki jazdy autem Grupy N na krętych asfaltowych odcinkach, a ponieważ jest typowym Włochem więc czasem ciężko za nim nadążyć dosłownie i w przenośni . Takie testy mają ogromne znaczenie dla mojego rozwoju jako kierowcy asfaltowego szczególnie, że ostatni start na nawierzchni asfaltowej zaliczyłem rok temu we Francji. Testy odbywały się również po zmroku, ponieważ organizatorzy Rajdu Katalonii przewidzieli w tym roku widowiskowe odcinki nocne. Niewątpliwie największym wyzwaniem dla mnie podczas zbliżającego się startu będzie 46- kilometrowy odcinek asfaltowy, ponieważ nigdy nie jechałem tak długiej próby na tej nawierzchni, ale jesteśmy gotowi się z nim zmierzyć” – powiedział po zakończonych testach Michał Kościuszko.

Rajd Katalonii jest przedostatnią rundą tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata. Zostanie rozegrany w dniach 20-23 października br. na malowniczym Złotym Wybrzeżu. Wzorem ubiegłorocznej edycji, jego organizatorzy dodali do odcinków asfaltowych także odcinki mieszane i szutrowe.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości