Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37601 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Q50L, czyli Infiniti w rozmiarze L na rynek chiński

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Infiniti Q50L / Fot. Infiniti Podczas targów motoryzacyjnych w Chengdu firma Infiniti zaprezentowała nowy wariant sportowego sedana Q50 o zwiększonym rozstawie osi.

Infiniti Q50L / Fot. Infiniti Q50L to pierwszy model Infiniti produkowany lokalnie na tak ważny rynek, jak chiński. Produkcja będzie się odbywać w fabryce w Xiangyang w prowincji Hubei, która staje się czwartą montownią Infiniti na świecie.

Całkowita długość Infiniti Q50L to 4852 mm. Rozstaw osi zwiększono do 2898 mm, dając pasażerom na tylnych siedzeniach wrażenie większego komfortu. Q50L jest napędzany dwulitrowym, doładowanym czterocylindrowym silnikiem benzynowym, generującym moc 211 KM i moment obrotowy wartości 350 Nm. Jednostka została sprzężona z siedmiobiegową przekładnią automatyczną z trybem manualnym.

Q50L jest godnym reprezentantem nowinek technicznych Infiniti - wyposażenie obejmuje bowiem pierwszy na świecie system bezpośredniego kierowania adaptacyjnego (DAS − Direct Adaptive Steering) w technologii steer-by-wire. Oprócz tego na pokładzie znalazły się takie gadżety, jak podwójny ekran dotykowy systemu Infiniti InTouch HCI, aktywny asystent pasa ruchu, 14-głośnikowy system nagłośnienia marki Bose czy system nastrojowego oświetlenia wewnętrznego.

Pierwsze dostawy wydłużonego Q50 rozpoczną się na początku listopada.

Infiniti Q50L / Fot. Infiniti

Infiniti Q50L / Fot. Infiniti

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Infiniti zdjęcia

Infiniti dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Infiniti Cena