Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Quad nie będzie już motorowerem

Data publikacji: Autor: Jerzy Stobiecki

Quad nie będzie już motorowerem W myśl nowych przepisów o ruchu drogowym, które zaczną obowiązywać w przyszłym roku wszystkie quady będą rejestrowane jako czterokołowce. Obecnie, zależnie od interpretacji rejestrowane są jako motorowery lub samochody.

Nowe przepisy wejdą w życie 11 lutego 2012 roku. Zgodnie z nimi wszystkie quady zostaną zdefiniowane jako czterokołowce, z rozróżnieniem dwóch kategorii czterokołowców lekkich, do których wymagane będzie prawo jazdy kategorii AM i czterokołowców zwykłych, do prowadzenia których wymagane będzie prawo jazdy kategorii B1 lub B. Dzięki temu rozwiązany zostanie problem związany z różną rejestracja quadów.

Obecnie lekkie quady rejestrowane są jako motorowery, co nakłada na kierowcę obowiązek jazdy w kasku. W przypadków ciężkich quadów, rejestrowanych jako samochody, od kierowcy nie jest wymagane posiadanie kasku.

Dodatkowo nowe przepisy będą zabraniać poruszania się quadami po drogach ekspresowych i autostradach, pomimo tego, że czterokołowce mogą rozwinąć minimalną wymaganą na takich drogach prędkość 40 km/h.

/sid/

Quad nie będzie już motorowerem
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Quad nie będzie już motorowerem

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości