Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Quady. Początek sezonu z groźnymi wypadkami

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

Dobra pogoda sprawiła, że na drogach pojawiły się quady. Niestety, weekendowy bilans jest bardzo niepokojący. 

Fot. Marcin Oliva Soto Dobra pogoda sprawiła, że na drogach pojawiły się quady. Niestety, weekendowy bilans jest bardzo niepokojący.

W niedzielę we wsi Ratułów pod Nowym Targiem w wojewódzkie małopolskim, dziewięcioletni chłopiec kierujący quadem zderzył się z autem osobowym. Dziecko trafiło do szpitala, a lekarze walczą o jego życie. Najprawdopodobniej jeździł on bez odpowiedniego kasku na głowie. W pewnym momencie wyjechał z drogi podporządkowanej na główną, wprost pod koła samochodu osobowego.

Reanimację dziecka rozpoczęto jeszcze na miejscu, po czym przetransportowano go śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do krakowskiego szpitala dziecięcego.

Zobacz także: Płyn hamulcowy. Alarmujące wyniki kontroli

Wciąż zagadką pozostaje dlaczego 9-latek sam kierował quadem. Zgodnie z obowiązującym prawem quad może być prowadzony przez osobę posiadającą prawo jazdy kategorii AM. Uprawnienie to można uzyskać od 14. roku życia. Do nieszczęścia doprowadziła zatem niefrasobliwość pociechy czy też rodziców, pozwalających dziecku na przejażdżkę?

Do drugiego groźnego wypadku z udziałem kierującego czterokołowcem doszło pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku. Tam 17-letni kierujący zderzył się z samochodem osobowym. W wyniku czego quad stanął w płomieniach. Mimo ogromnych zniszczeń i groźnie wyglądającego wypadku, 17-latek odniósł na szczęście tylko niegroźne obrażenia.

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości