Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rachmistrzowie od przejazdów

Data publikacji: Autor: (rr)

W województwie Warmińsko-Mazurskim rozpoczął się roczny Generalny Pomiar Ruchu. Akcję co 5 lat pilotuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Na podstawie częstotliwości przejazdów poszczególnymi drogami dyrekcja planuje modernizację dróg dostosowaną właśnie do potrzeb ruchu czy też budowę skrzyżowań i przejść dla pieszych. Ale nie tylko.

- Jest to też cenna informacja dla potencjalnych inwestorów, którzy zastanawiają się nad lokalizacją, np. stacji benzynowej czy też dla prywatnych osób, które planują zakup działki budowlanej. Z naszych pomiarów mogą dowiedzieć się, czy stawiając przy którejś drodze dom, za kilka lat nie obudzą się przy drodze ekspresowej o większym natężeniu ruchu — podaje przykład Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

 

Jak mierzy się częstotliwość ruchu? Ręcznie. W 111 wybranych punktach dróg krajowych w województwie w samochodach będą siedzieli wynajęci i przeszkoleni ludzie, którzy od godz. 6 do 22 oraz w nocy będą odznaczać każdy przejechany samochód osobowy i ciężarowy (z wyłączeniem pojazdów zaprzęgowych). Oczywiście obserwatorzy zmieniają się co kilka godzin. Taki sprawdzian powtarzany jest w tym samym miejscu dziewięć razy w dzień oraz dwukrotnie w nocy. Kontrolerzy ruchu będą widoczni przy drogach. Obok ich aut będą stały niebieskie tabliczki „Pomiar ruchu”.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości