Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Radary na osiedlach

Data publikacji: Autor: Gazeta Poznańska

Fot. M.Idczak

Przekraczanie prędkości przez kierowców jest szczególnie niebezpieczne na wąskich uliczkach osiedlowych. Z piratami drogowymi szalejącymi właśnie w tych miejscach postanowiła walczyć poznańska policja.

 

- Okazuje się, że to właśnie mieszkające na osiedlach osoby najczęściej łamią przepisy - mówi asp. Zbigniew Paszkiewicz z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - Gdy wyjadą dalej, gdzie nie znają terenu, to już jadą wolniej - dodaje.Fot. M.Idczak

Twierdzi, że lokatorzy i rady osiedli mogą zgłaszać policji miejsca, gdzie powinny być prowadzone kontrole drogowe.

- Reagujemy na te sygnały - mówi. - I kierujemy w podane rejony nasze patrole. Do akcji ma włączyć się straż miejska, która również będzie pilnować, by prowadzący pojazdy respektowali przepisy, szczególnie te dotyczące ograniczenia prędkości.

 

- Zwłaszcza w strefie zamieszkania i na drogach, przez które przechodzą dzieci do szkół - podsumowuje Ludwik Borowiec. - To właśnie tam bardzo często chodzą dzieci, które później stają się ofiarami wypadków. Jeśli sami kierowcy lekceważą bezpieczeństwo, to w uspokojeniu ich rajdowych zapędów muszę jednak pomóc policjanci.

 

Tylko w ciągu godziny, dzięki radarowi na ul. Kurlandzkiej, namierzono kilkudziesięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwolona prędkość.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości