Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Radiowóz będzie mógł sprawdzić pojazdy w trakcie jazdy

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: Gazeta Prawna

Fot. Archiwum Polskapresse Policjanci z Mazowsza zostali wyposażeni w nowy, nieoznakowany radiowóz. Jest to eksperymentalny pojazd, który będzie mógł sprawdzić informacje o ubezpieczeniu oraz terminie ważności badań technicznych bez konieczności zatrzymania kontrolowanego pojazdu.
Fot. Archiwum Polskapresse Jeśli próby się powiodą, system ten będzie stosowany na terenie całego kraju. Odczytujac tablice rejestracyjne, wideorejestrator będzie mógł także namierzyć kradziony pojazd. Oczywiście nowy radiowóz będzie służył również do ścigania piratów drogowych oraz wykonywania czynności prewencyjnych.

CZYTAJ TAKŻE

Policja będzie mogła karać kierowców na drogach wewnętrznych

Jak policja może poprawić bezpieczeństwo na drogach?


Policjanci z Radomia jako pierwsi będą testowali to nowatorskie urządzenie. System zamontowany będzie w aucie marki Seat Exeo. Nowy radiowóz wyjedzie na ulice jeszcze w czerwcu 2011 roku.

Pod maską policyjnego Exeo zamontowany jest znany z innych pojazdów koncernu Volkswagena, turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy 200 KM. Według zapewnień producenta, motor ten jest w stanie rozpędzić auto do 100 km/h po upływie 7,3 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero po osiągnięciu wartości 240 km/h.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości