Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Raikkonen zamiast Kubicy

Data publikacji: Autor: (TSz)

Fot: LRGP Zespół Lotus Renault GP oficjalnie poinformował o zaangażowaniu Kimiego Raikkonena na lata 2012-13. Mistrz świata z 2009 roku, wraca do Formuły1 po dwóch sezonach startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC.
Zespół Lotus Renault GP oficjalnie poinformował o zaangażowaniu Kimiego Raikkonena na lata 2012-13. Mistrz świata z 2007 roku, wraca do Formuły1 po dwóch sezonach startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC.

Raikkonen zaliczył 21 rajdów WRC, zdobywając 59 punktów. Jego Fot: LRGP najlepszym wynikiem 5 miejsce podczas Rajdu Turcji w ubiegłym roku. Pod koniec tegorocznego sezonu F1 mówiło się wiele o powrocie byłego kierowcy McLarena, który rozmawiał z zespołem Williams. Dziennikarze spekulowali, że Fin zajmie tam miejsce Rubensa Barrichello, ale ostatecznie wybór padł na team Lotus-Renault.

- Jestem zachwycony, że po dwuletniej przerwie wracam do Formuły 1 i wdzięczny Lotus Renault GP za zaoferowani mi tej szansy. Okres spędzony w Rajdowych Mistrzostwach Świata był pożyteczny w mojej karierze kierowcy, ale nie mogę ukryć, że ostatnio odczuwałem przemożny głód Formuły 1. Mieliśmy dwie opcje - ten team, albo Williams. W końcu wszystko zagrało z Lotus Renault tak, jak chcieliśmy - i to był powód, dla którego wybrałem ten zespół. Spore ambicje teamu zrobiły na mnie wrażenie. Teraz czekam na odegranie ważnej roli w popchnięciu tego zespołu na czoło pola startowego- powiedział Raikkonen.

CZYTAJ TAKŻE

Grosjean testował bolid zespołu Lotus Renault GP

Senna odbierze miejsce Kubicy w Lotus Renault GP?- Przez cały rok powtarzaliśmy, że nasz team rozpoczął zupełnie nowy cykl. Za kulisami ciężko pracowaliśmy, żeby zbudować podstawy struktury, która zapewni nam sukcesy i upewnić się, że wkrótce będziemy mogli walczyć na najwyższym poziomie. Decyzja Kimiego o powrocie z nami do Formuły 1, jest pierwszą z kilku informacji, które powinny uczynić nas w przyszłości jeszcze poważniejszym uczestnikiem rywalizacji. Oczywiście, wszyscy czekamy na pracę z mistrzem świata. W imieniu naszej ekipy chciałbym powitać Kimiego w Enstone, miejscu, które zawsze było znane w Formule 1 ze swojego ludzkiego podejścia - mówił Gerard Lopez, szef Genii Capital, do którego należy zespół.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Domino123

    mój mąż jest wielkim fanem F1. a odkad dostał na urodziny motoprezent i miał okazję poczuć smak szybkiej jazdy świetnym samochodem, to spać w nocy nie może. jak to ktoś powiedział, mężczyzni nie dorastaja, tylko ich zabawki drożeją

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości