Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Akropolu

Data publikacji: Autor: mr

Załogi zespołów fabrycznych, startujących na najlepszych samochodach WRC, zasilają coraz młodsi zawodnicy. Fordem focusem WRC02 pojedzie osiemnastolatek.

Będzie to Jari-Matti Latvala, Fin, który 18 lat skończył w kwietniu (!). Za kierownicą forda focusa WRC02 debiutuje w przyszłym miesiącu podczas Rajdu Akropolu. Będzie on najmłodszym w historii zawodnikiem fabrycznego zespołu. Do tej pory najmłodszym debiutantem był Belg Francois Duval, który również swą szansę otrzymał w zespole Forda. Podczas ubiegłorocznego Rajdu Szwecji jadąc focusem WRC miał 21 lat.

Również w Grecji za kierownicą citroena xsary WRC debiutuje Daniel Sola, zeszłoroczny mistrz świata w klasyfikacji Junior WRC. 28-letni Hiszpan dołączy do regularnych kierowców francuskiego teamu Sestiana Loeba, Colina McRae i Carlosa Sainza. Plany dotyczące Soli obejmują w tym roku jego udział jeszcze w co najmniej jednej rundzie rajdowych MŚ.

W sumie na liście zgłoszeń Rajdu Akropolu jest 27 kierowców w autach WRC. Wśród nich jest jedyny Polak Tomasz Kuchar, startujący fordem focusem WRC . Jest on także pierwszym polskim kierowcą, który ma za sobą starty w zespole fabrycznym. W ubiegłym roku startował w barwach Hyundaia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości