Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Australii: po pierwszym dniu Kościuszko liderem PWRC

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Lotos Rally Team Po pierwszym dniu Rajdu Australii Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji PWRC. Załoga LOTOS Dynamic Rally Team wygrała pierwszy z dwóch rozgrywanych dzisiaj odcinków specjalnych i zapewniła sobie tym samym pierwsze miejsce na koniec pierwszego dnia.
Fot. Lotos Rally Team Liczący 3,77 km asfaltowy odcinek zlokalizowany w centrum Coffs Harbour pokonywany był dzisiaj przez zawodników dwukrotnie. Drugie miejsce w stawce zajmuje Australijczyk Natan Quinn ze startą +1.7 sekundy. Trzeci jest Jukka Ketomaki ze startą +2.1 sekundy.

CZYTAJ TAKŻE

PWRC: Kościuszko rozpoczyna zmagania w Rajdzie Australii

PWRC: Kościuszko przed startem w Rajdzie Australii


„Bardzo dobrze rozpoczęliśmy Rajd Australii. Po dwóch odcinkach specjalnych jesteśmy na pierwszym miejscu w stawce PWRC, ale tak naprawdę prawdziwe ściganie zaczyna się od jutra. W tej chwili pada deszcz, odcinki będą mokre, będzie na nich dużo błota, wiec klasyfikacja zapewne będzie zmieniała się wielokrotnie. Musimy jechać równym tempem i nie popełnić żadnych błędów, o które na tym rajdzie na pewno nie będzie trudno.” – powiedział Michał Kościuszko

W piątek zawodnicy mają do przejechania 8 odcinków specjalnych o łącznej długości 116,06 kilometrów oesowych. Dzień zaczyna się od najdłuższego w tym rajdzie i bardzo szybkiego 29-kilometrowego odcinka.

Weź udział w akcji serwisu motofakty.pl: "Chcemy Taniego Paliwa" - podpisz petycję do rządu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości