Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Chorwacji 2012: Sołowow 4. na mecie

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Rajd Chorwacji 2012: Sołowow 4. na mecie Michał Sołowow i Maciej Baran mogą zaliczyć start w Rajdzie Chorwacji do udanych. Dzięki równej jeździe wywalczyli 4. miejsce w "generalce".

Rajd Chorwacji podzielony był na trzy etapy, które rozgrywano w okolicach Rijeki. Załogi miały do pokonania szesnaście „oesów” o łącznej długości ponad 240 kilometrów.

W Chorwacji jedyną polską ekipą był kielecki zespół Synthos Cersanit Rally Team. Michał Sołowow wraz z Maciejem Baranem mogą uznać tą imprezę za bardzo udaną. Po czwartkowym etapie kielecko-krakowski duet uzyskał 7. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zobacz też: Rajd Chorwacji 2012: Sołowow na 4. miejscu po drugim etapie

Drugiego dnia załoga Sołowow/Baran wywalczyła już czwarty czas w „generalce”, i to pomimo kłopotów z jednostką napędową. - Nasz Peugeot słabnie podczas podjazdów w górach. Staramy się zdiagnozować ten problem - powiedział po przejechaniu drugiej pętli Michał Sołowow.

W sobotę na zawodników czekało sześć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 103 kilometrów. Michał Sołowow, dzięki równemu tempu jazdy, utrzymał wynik z piątku i na metę dojechał na 4. miejscu ze stratą 5 minut i 54 sekund do lidera.

Zwycięzcą imprezy została fińska załoga Juho Hänninen/Mikko Markkula (Skoda Fabia S2000). Gorszy o ćwierć minuty czas zanotował niemiecki duet w składzie Hermann Gassner/Klaus Wicha (Skoda Fabia S2000).

Na trzecim miejscu ze stratą ponad dwóch minut ulokował się Włoch Luca Betti pilotowany przez swojego rodaka Maurizio Barone (Peugeot 207 S2000).

Klasyfikacja generalna Rajdu Chorwacji 2012:

1. Hänninen/Markkula (FIN), strata do lidera w min.; 2. Gassner/Wicha (D), 0:25.2; 3. Betti/Barone (I), 2:27.8; 4. Sołowow/Baran (PL), 5:54.1; 5. Šebalj/Klinc (HRV), 6:25.5.

Klasyfikacja kierowców Rajdowych Mistrzostw Europy 2012:

1. Juho Hänninen (FIN), 89 pkt.; 2. Giandomenico Basso (I), 39 pkt.; 3. Jan Kopecky (CZ), 35 pkt.; 7. Michał Sołowow (PL), 24 pkt.

Karol Biela
Fot. Synthos Cersanit Rally Team

Rajd Chorwacji 2012: Sołowow 4. na mecie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rajd Chorwacji 2012: Sołowow 4. na mecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości