Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rajd Dakar 2017. 13. zwycięstwo Peterhansela

Tomasz Szmandra / Poland National Team/x-news
Na siódmej pozycji finiszowali Kuba Przygoński i Tom Colsoul . W swoim drugim starcie samochodem Przygoński poprawił ubiegłoroczną 15 lokatę, natomiast jego belgijski pilot Tom Colsoul wygrał już Dakar w 2012 jako pilot Gerarda de RooyaFot.  Orlen Team
Na siódmej pozycji finiszowali Kuba Przygoński i Tom Colsoul . W swoim drugim starcie samochodem Przygoński poprawił ubiegłoroczną 15 lokatę, natomiast jego belgijski pilot Tom Colsoul wygrał już Dakar w 2012 jako pilot Gerarda de RooyaFot. Orlen Team
Francuz Stephane Peterhansel już po raz trzynasty wygrał Rajd Dakar, w tym po raz siódmy samochodem z pilotem Jean-Paulem Cottretem. Dziewięciokrotni mistrzowie WRC Sebastien Loeb i Daniel Elena musieli zadowolić się drugim miejscem, a na trzecim finiszowali Cyril Despres i David Castera, dzięki czemu załogi Peugeota zajęły całe podium.

Na siódmej pozycji finiszowali Kuba Przygoński i Tom Colsoul . W swoim drugim starcie samochodem Przygoński poprawił ubiegłoroczną 15 lokatę, natomiast jego belgijski pilot Tom Colsoul wygrał już Dakar w 2012 jako pilot Gerarda de Rooya.  – „Jesteśmy na mecie i strasznie się z tego cieszymy. Naszym celem była pierwsza dziesiątka, więc siódme miejsce to ekstra wynik! Cała czołówka Dakaru to kierowcy znacznie ode mnie starsi, niektórzy nawet dwukrotnie. Byłem w stanie stawić czoła ich ogromnemu doświadczeniu i ścigać się z nimi jak równy z równym, z czego bardzo się cieszę. Ten rajd był cięższy od wszystkich Dakarów, w których dotychczas brałem udział. Zrobiłem bardzo duże postępy, więc muszę utrzymać się na fali wznoszącej. Jestem jeszcze bardzo młodym zawodnikiem, więc teraz najszybciej się uczę. Przede mną kolejny ciężki rok i chcę go przepracować jeszcze ciężej, niż ubiegły, żeby być jeszcze lepiej przygotowanym na kolejny Dakar” – powiedział na mecie Przygoński.

W kategorii quadów Rafał Sonik tym razem ukończył Rajd Dakar na czwartym miejscu, powtarzając wynik z 2012 roku. Przypomnijmy, że Krakowianin ma już na swoim koncie zwycięstwo, drugą i dwie trzecie lokaty w tej imprezie. Inny z Polaków – debiutant Kamil Wiśniewski zajął 10. lokatę i był najszybszy w kategorii 4WD.

Z kolei w kategorii motocykli, jedynym z naszych zawodników, który dotarł do mety jest Paweł Stasiaczek. Zawodnik z Krakowa w swoim drugim starcie w maratonie zajął 81 miejsce.