Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Dakar 2017. Znamy szczegóły trasy

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Orlen Team 39. edycja Rajdu Dakar (2 – 14 stycznia 2017) odwiedzi trzy stolice. Po starcie w Paragwaju, który po raz pierwszy będzie gościł rajd, zawodników czeka ściganie w Boliwii, a następnie w Argentynie.

Fot. Orlen Team Uczestnicy Dakaru odwiedzą w 2017 roku 29. państwo w historii rajdu, którym będzie Paragwaj. Z jego stolicy Asunción setki pojazdów wyruszą na trasę przyszłorocznej edycji imprezy. Paragwaj poznał już wcześniej smak ścigania cross country, goszcząc rajd Desafío Guaraní. Tym razem z jego stolicy kierowcy wystartują na trasę o długości 9 000 km, z których mniej więcej połowa będzie prowadziła po zupełnie nowych szlakach.

Po krótkiej wizycie w Argentynie rajd skieruje się na terytorium Boliwii, którą odwiedzi czwarty raz z rzędu. Tym razem zagości tam na dłużej. W Boliwii wytyczono aż pięć odcinków specjalnych, a kierowcy będą ścigać się wzdłuż wybrzeży słynnego jeziora Titicaca. W najwyżej położonej stolicy świata La Paz (prawie 4 000 m n.p.m.) zaplanowano dzień przerwy.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

Trasa drugiej części rajdu, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce prowadzić będzie przez terytorium Argentyny, która najdłużej gości Dakar od czasu przeprowadzki do Ameryki Południowej. Entuzjastyczni kibice sportu motorowego w tym kraju jak zawsze będą zagrzewać kierowców do walki o sekundy aż do mety w Buenos Aires. To będzie trzecia stolica odwiedzana przez uczestników Dakaru w 2017 roku, a metę rajdu wyznaczono tam po raz piąty.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości