Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Dakar: Małysz gotowy do drogi

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Rajd Dakar: Małysz gotowy do drogi Rajd Dakar wystartuje 1 stycznia, ale już jutro do Buenos Aires dopłyną pojazdy uczestników, wśród 465 maszyn (samochody, motocykle, quady i ciężarówki) są też trzy pojazdy RMF Caroline Team, w tym ten najważniejszy, czyli Mitsubishi Pajero, którym pojedzie Adam Małysz razem z pilotem Rafałem Martonem.

Rajd Dakar 2012 rozpocznie się 1 stycznia w Mar del Plata. Wystartuje: 171 samochodów, 185 motocykli, 76 quadów i 33 ciężarówki. Wśród nich są pojazdy ekipy RMF Caroline Team. Najtrudniejszy rajd świata będzie się składać z pięciu etapów w Argentynie, tyleż samo w Chile i czterech w Peru. Trasa to 8,5 tys. kilometrów, połowę stanowią odcinki specjalne. Meta 15 stycznia w Limie.

- Start w Dakarze jest dla mnie nie tylko olbrzymim wyzwaniem, ale również spełnieniem marzeń i możliwością sprawdzenia samego siebie. Do tak wyczerpującego maratonu można się przygotować technicznie i fizycznie, ale dopiero na trasie rajdu będziemy mogli sprawdzić, jak radzimy sobie w ekstremalnych sytuacjach - mówi Adam Małysz, cytowany na stronie RMF FM.

Polscy uczestnicy do Argentyny polecą w pierwszy dzień świąt.

O rajdzie będziemy informować na naszej stronie. Wkrótce szersza zapowiedź o wszystkich polskich uczestnikach zawodów.

Rajd Dakar: Małysz gotowy do drogi
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rajd Dakar: Małysz gotowy do drogi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości