Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Dakar: pierwsze zwycięstwo Hołowczyca, już drugi w generalce

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Rajd Dakar: pierwsze zwycięstwo Hołowczyca, już drugi w generalce Krzysztof Hołowczyc wygrał piąty etap Rajdu Dakar, który prowadził z Chilecito do Fiambali. To pierwsze w historii etapowe zwycięstwo Hołka w tym rajdzie. Polak jest drugi w klasyfikacji generalnej.

Do prowadzącego Francuza Stephane'a Peterhansela traci tylko 4.18. Od początku Hołowczyc jechał bardzo szybko, w połowie trasy odrobił do Peterhansela prawie dwie minuty, a na mecie jego przewaga nad liderem wyniosła niemal cztery minuty.

To powrót do gry po pechowym czwartym etapie, na którym załoga Orlen Team Krzysztof Hołowczyc/Jean Marc Fortin przebiła koło i zajęła zajął piąte miejsce w klasyfikacji odcinka. 

- Długi, ciężki odcinek. Wczoraj zmieniliśmy trochę zawieszenie, gdyż uważaliśmy, że było zbyt twarde. Okazało się, że nowa konfiguracja również nie odpowiada specyfice dzisiejszej trasy. Mamy trochę problemy z amortyzatorami. Na OSie złapaliśmy wolnego kapcia, Jean-Marc wyskoczył z samochodu i dopompował koło. Może lepiej było zmienić ogumienie i później nadrabiać. A tak siedziało mi to gdzieś w głowie i jechałem bardziej zachowawczo– powiedział Krzysztof Hołowczyc na oficjalnej stronie zespołu Orlen Team.

Rajd Dakar: pierwsze zwycięstwo Hołowczyca, już drugi w generalce
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rajd Dakar: pierwsze zwycięstwo Hołowczyca, już drugi w generalce

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości