Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Elmot pierwszą rundą RSMP

Data publikacji: Autor: łm

fot. Ryszard Perczak W piątek 7 maja rusza po raz trzydziesty drugi Rajd Elmot. Jest to pierwsza runda rozgrywek o Rajdowe Samochodowe Mistrzostwo Polski.

 

fot. Ryszard Perczak Nadchodzący sezon będzie inny w porównaniu z poprzednimi. Na trasach zabraknie aut WRC, których od tego roku nie wolno używać w eliminacjach RSMP. W tej sytuacji większość polskich kierowców zdecydowała się wystartować na samochodach grupowych lub w autach specyfikacji Super 1600. Na liście zgłoszeń do Rajdu Elmot znalazły się 64 załogi.

 

Głównymi faworytami imprezy są ubiegłoroczny mistrz Polski Tomasz Czopik (Mitsubishi Lancer), zwycięzca Elmotu z 2003 r. Leszek Kuzaj (Subaru Impreza) i Tomasz Kuchar (Mitsubishi Lancer Evo), startujący w  Mistrzostwach Świata Samochodów Produkcyjnych.

 

Trasa wyścigu biegnie wokół Świdnicy i liczy 610 km w tym 233 km odcinków specjalnych. Kierowcy będą jeździli po nawierzchniach asfaltowych. Start i meta będą miały miejsce w Świdnicy na stadionie OSiR-u. Rozpoczęcie rajdu nastąpi w piątek 7 maja o godzinie 13.00, a zakończenie w sobotę 8 maja o godz. 16.00.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości