Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Hiszpanii. Szybki koniec jazdy polskiej załogi

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. materiały prasowe Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak wycofali się z Rajdu Hiszpanii z powodu awarii już na pierwszym odcinku specjalnym. Kolejny raz polską załogę na trasach będzie można zobaczyć w ostatni weekend października podczas Rajdu Wielkiej Brytanii.

Na początku rywalizacji, podczas prologu w Barcelonie, doszło do awarii układu przeniesienia napędu. Niełatwa decyzja o zakończeniu jazdy została podjęta, by zespół mógł starannie przeanalizować sytuację, możliwie dokładnie ustalić przyczynę usterki i zapobiec podobnym wydarzeniom w przyszłości.

Hubert Ptaszek: – Niestety, dla nas to już koniec jazdy w Hiszpanii. Doszło do awarii układu przeniesienia napędu. Tak to już bywa w rajdach, mimo wysiłków oraz ciężkiej pracy całego zespołu musimy pogodzić się z tą niełatwą sytuacją. Teraz ekipa skupia się na drobiazgowej analizie usterki, by uniknąć powtórki tego typu zdarzeń. Bardzo żałujemy straconej szansy na przejechanie tak wielu fantastycznych i zróżnicowanych odcinków. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i do zobaczenia podczas kolejnej rundy, w Walii.

Redakcja poleca:

Odebranie prawa jazdy niezgodne z konstytucją?
Używany Volkswagen Touran I 

Mandaty do 15 000 zł. Nowa propozycja ITD

Rajd Hiszpanii z 19 odcinkami specjalnymi o łącznej długości 321,08 km zajmuje wyjątkową pozycję w kalendarzu mistrzostw – jest jedynym rajdem rozgrywanym zarówno na nawierzchni szutrowej, jak i asfaltowej. Kolejnym startem Huberta i Maćka w Rajdowych Mistrzostwach Świata będzie rozgrywany na nawierzchni szutrowej Rajd Walii, który odbędzie się w ostatni weekend października.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości