Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Kormoran

Data publikacji: Autor: Marek Wicher

 Cztery auta WRC na starcie? Zanosi się na hit sezonu.

Ten rajd zawsze miał w sobie coś wyjątkowego. Z jednej strony były to zapewne szutrowe nawierzchnie (wszak przez wiele lat była to jedyna szutrowa runda w kalendarzu RSMP), z drugiej zaś fakt, że na zawody w Olsztynie mobilizowała się cała rajdowa czołówka nad Wisłą. W zeszłym roku jedynym startem Hołowczyca był właśnie Kormoran. Czytając listę zgłoszeń na pierwszych miejscach można zobaczyć Kuzaja, Hołowczyca, Kuchara i Czopika.

Tomasz Czopik - Łukasz Wroński
Fot. MW

Nie chodzi tu nawet o ilość samochodów z najwyższej półki, ile o obsadę. Konfrontacja Leszka Kuzaja, Krzysztofa Hołowczyca, Tomasza Kuchara i Tomasza Czopika to dla rajdowych kibiców w tym sezonie nielada wydarzenie. Internetowe zakłady trwają, a najwięcej szans fani sportów motorowych dają jednak "Hołkowi". Czy warmińskiemu mistrzowi zagrozi Kuzaj? W ubiegłym sezonie pokazał, że jest do tego zdolny. A może Kuchar? Atut setek kilometrów przejechanych w mistrzostwach Świata to klucz do sukcesu wrocławianina. Czopik jeszcze się zaprzyjaźnia z imprezą WRC, ale kto wie? Kormoran zawsze lubił płatać figle.

Szczerze mówiąc figlem trudno jednak nazwać rzucanie belek pod koła pędzących samochodów. Ubiegłoroczne wydarzenia ocierały się już o prokuratora, zaś szczęściem w nieszczęściu jest to, iż nikomu nic się nie stało. Miejmy nadzieję, że w tym roku nic podobnego nie będzie miało miejsca i nic nie stanie na przeszkodzie w podziwianiu sportowej walki.

29. już edycja Rajdu Kormoran będzie bodaj najtrudniejszą do oglądania. Organizatorzy po wielu kłopotach ograniczyli trasę jedynie do ośmiu odcinków specjalnych (o łącznej długości 174 kilometrów), dzieląc je po równo na dwa dni zmagań.

Podobnie jak przed laty, Rajd Kormoran rozpocznie się od widowiska na stadionie OSiRU w Olsztynie. Jego wyniki nie będą uwzględniane w klasyfikacji generalnej, ale wyścig równoległy zawsze budzi duże emocje.

Start do pierwszego odcinka nastąpi w sobotę o 9 rano, zaś wręczenie pucharów zwycięzcom odbędzie się około 16 w niedzielę.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości