Rajd Lotos Baltic Cup – najszybszy Kajetan Kajetanowicz

Grzegorz Hilarecki
Nie było niespodzianki w zawodach otwierających tegoroczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. W rozegranym na Kaszubach rajdzie zwyciężył aktualny mistrz kraju.

Drugi był Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX) ze stratą niemal 37 sekund, a trzeci wicemistrz Polski z ubiegłego roku Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000), ale już z dużą startą – ponad dwóch minut. Ten kierowca miał pecha, bowiem prowadził w rajdzie, ale powstrzymał go  śnieg. Akurat w POmorskiem padało w nocy i oesy były zasypane. Sołowow wyjeżdżał na odcinki specjalne jako pierwszy i odkopywał śnieg. Do tego złapał kapcia, więc zakończył
zawody z pokażną startą do Kajetanowicza, który wygrał pięć oesów z 12 rozegranych. Trzy odcinki specjalne wygrał w niedzielę Michał Bębenek.

W klasyfikacji generalnej RSMP prowadzi Kajetanowicz – 39 pkt, przed Bębenkiem – 37 pkt i Sołowowem – 31 pkt.