Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Mazowiecki już 1 kwietnia

Data publikacji: Autor: (c)

 Już 1 kwietnia rozpoczyna się Rajd Mazowiecki. W barwach zespołu Castrol BP Ultimate Mitsubishi zadebiutuje na polskich OS-ach Mitsubishi Lancer Evo VIII MR prowadzony przez Macieja Lubiaka z pilotem Maciejem Wisławskim.

Już 1 kwietnia rozpoczyna się Rajd Mazowiecki. W barwach zespołu Castrol BP Ultimate Mitsubishi zadebiutuje na polskich OS-ach Mitsubishi Lancer Evo VIII MR prowadzony przez Macieja Lubiaka z pilotem Maciejem Wisławskim .

 

Nowym partnerem w rywalizacji na rajdowych trasach jest koncern BP Polska, który zdecydował się wesprzeć załogę Maćków w walce o laury zwycięstwa.

 

Dołączenie nowego partnera do zespołu z pewnością stawia cały team na pozycji jednego z najbardziej stabilnych i najsilniejszych uczestników tegorocznej rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

 

Maciej Lubiak przygotowujący się właśnie do pierwszego startu za kierownicą nowego samochodu nie ma wątpliwości, że tak silne zaplecze będzie wielkim atutem jego załogi: “Taka współpraca to ogromna pomoc dla nas i przyczynek do pełnej realizacji planów. Dzięki silnemu wsparciu sponsorskiemu mogliśmy zamknąć kwestie budżetowe i skupić się na zadaniach, jakie teraz stoją przed naszym zespołem. Zdaję sobie sprawę, że obecnie to na nas spoczywa odpowiedzialność za ich realizację, ale jestem dobrej myśli i gwarantuję, że przyłożymy się do tej pracy z pełnym zaangażowaniem i zapałem”.

 

Pierwszym tegorocznym rajdem Lubiaka i jednocześnie chrztem bojowym dla nowego Mitsubishi Lancera Evolution VIII MR, będzie udział w rozpoczynającym się 01.04 2005 r. Rajdzie Mazowieckim zaliczanym do Pucharu PZM. Będzie to niejako poligon doświadczalny dla tego samochodu i sprawdzian jego możliwości. Zaplanowane bowiem wcześniej testy na Dolnym Śląsku z przyczyn technicznych i logistycznych nie mogły się odbyć.

 

“Będę miał w końcu możliwość ostatecznego sprawdzenia i dopasowania auta do swoich preferencji”, mówi Maciek. “Niestety z powodu zmian w Ralliarcie i likwidacji oddziału w Niemczech wystąpiły kłopoty z dostawą niezbędnych do naszego Lancera części. Oznacza to, że samochód dotrze do nas w ostatniej chwili, a dodatkowo nie będzie miał kłowej skrzyni oraz “szpery” w przednim dyferencjale. To jednak będzie przede wszystkim test i będziemy się skupiać na poznaniu nowego auta i “dogadaniu” się z nim ”.

 

Tym razem Maćka będzie pilotował logistyk zespołu – Tomasz Pędzikiewicz. Zastąpi on Macieja Wisławskiego, który z powodów zawodowych musiał w tym czasie wyjechać za granicę.

 

“To będzie już mój drugi start z Maćkiem, jednak pierwszy raz wsiądziemy
razem do Lancera Evolution VIII MR”, mówi Tomek. “Mam nadzieję, że samochód będzie się dobrze spisywał. Start w Rajdzie Mazowieckim traktujemy treningowo - jak wiadomo najlepszym testem dla samochodu są prawdziwe odcinki specjalne, stąd pomysł aby przed pierwszą rundą Mistrzostw Polski sprawdzić różne ustawienia samochodu. Na liście zgłoszeń Rajdu Mazowieckiego wypatrzyłem jeszcze trzy samochody w klasie N4, mam nadzieję, że wspólnie przysporzymy kibicom dobrej zabawy”.

 

V Rajd Mazowiecki będący II rundą PPZM, rozpocznie się 1 kwietnia w Otwocku oficjalną ceremonią startu zaplanowaną na godzinę 19. Następnego dnia o 8.50 pierwsza załoga wyruszy na pierwszy odcinek specjalny. Zawodnicy w ciągu całego dnia będą mieli do pokonania 7 OS-ów o łącznej długości 72.82 km. Całkowita długość trasy rajdu liczy 264.72 km.

 

Harmonogram rajdu:

 

Punkt kontroli czasu

Lokalizacja

Czas pierwszej

załogi

Serwis A

Karczew, ul. Przemysłowa 1 (elektrociepłownia)

08:00

OS 1

Sobienie Jeziory (mapa nr 2)

08:50

OS 2

Wilga (mapa nr 3)

09:10

OS 3

Maciejowice (mapa nr 4)

09:50

Serwis B

Karczew, ul. Przemysłowa 1 (elektrociepłownia)

11:30

OS 4

Sobienie Jeziory (mapa nr 2)

12:20

OS 5

Wilga (mapa nr 3)

12:40

OS 6

Maciejowice (mapa nr 4)

13:20

Serwis C

Karczew, ul. Przemysłowa 1 (elektrociepłownia)

15:00

OS 7

Otwock (mapa nr 5)

15:45

Meta

Otwock, ul. Filipowicza 9 (parking przed LO im.

K.I. Gałczyńskiego)

16:00

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości