Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Monte Carlo Historique dotarł na metę

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Rajd Monte Carlo Historique dotarł na metę Andrzej i Stanisław Postawka z Castrol Team Poland udanie zakończyli XIV Rajd Monte Carlo Historique. Jadąc Polskim Fiatem 125p zajęli 55. miejsce na 322. startujące załogi.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku – mówi Stanisław Postawka, pilot rodzinnego teamu. - Wieloletnie doświadczenie i dobrze przygotowany samochód pozwoliły nam uniknąć wielu błędów. Dojechaliśmy do mety na naprawdę dobrym miejscu. Oblodzona trasa pierwszych odcinków specjalnych sprawiła, że wiele załóg wycofało się z rywalizacji. Jak widać, nasza strategia by wówczas trochę odpuścić, sprawdziła się. Dzięki niej znaleźliśmy się na 55. pozycji – dodaje.

 

Załoga Polskiego Fiata 125p zawdzięcza swój bardzo dobry wynik precyzyjnej i niemal bezbłędnej jeździe na trasie całego rajdu, który w tegorocznym wydaniu okazał się jednym z najtrudniejszych. Na nocnym 20-kilometrowym odcinku specjalnym historycznego rajdu Monte Carlo, prowadzącym przez słynną alpejską przełęcze Col de Turini, Castrol Team Poland uzyskał świetny, siódmy czas. Był to najlepszy rezultat załogi podczas całego rajdu. 

 

XIV Rajd Monte Carlo Samochodów Historycznych odbył się w setną rocznicę pierwszej edycji rajdu Monte Carlo. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań by jak najpełniej oddawał charakter pierwszych imprez. Stąd start rajdu z pięciu miast, jak i po raz kolejny wyznaczenie trasy odcinków specjalnych przez zapierające dech w piersiach alpejskie doliny.
 
- To mój kolejny start w historycznym Monte Carlo. Za każdym razem przejazd przez Alpy jest niezapomnianym przeżyciem. Nie tylko ze względu na trudność trasy, która wymaga nieustającej koncentracji, ale i roztaczające się wokół piękne widoki – relacjonuje kierowca Castrol Team Poland, Andrzej Postawka. Wrocławianin brał udział dotychczas w czterech edycjach Monte Carlo Historique, a tegoroczny rezultat jest jego najlepszym w historii.

 

Na starcie do tegorocznej rywalizacji stanęły 322 załogi. Do mety dotarło 248 z nich. W rajdzie zwyciężył włoski zespół Mario Sala/Maurizio Torlasco jadący Porsche 911. Spośród Polaków najwyżej sklasyfikowani zostali Jerzy i Wojciech Walentynowicz startujący Alfa Romeo 2000 GTV, którzy zajęli 36. miejsce. Na 55. miejscu znaleźli się jadący w barwach Castrol Team Poland – Andrzej i Stanisław Postawka.

 

Rezultaty pozostałych polskich załóg:

 

Jerome Ambrosini/Ewelina Kwiatkowska w Audi 80 GTE – 65. miejsce,
Tomasz Jaskołowski/Piotr Bany w Polskim Fiacie 125p – 84. miejsce,
Artur Burtan/Piotr Kot w Fiacie 128 Coupe – 168. miejsce,
Włodzimierz Cierliński/Jacek Miller w Polskim Fiacie 125p – 197. miejsce,
Grzegorz Baran/Marcin Wydra w Mercedesie-Benz 280 CE – 206 miejsce,
Jacek Mazur/Jacek Storm w FSO Polonezie – 221. miejsce.

Źródło: Castrol

Rajd Monte Carlo Historique dotarł na metę
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rajd Monte Carlo Historique dotarł na metę

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości