Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Monte Carlo startuje w Warszawie

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Rajd Monte Carlo startuje w Warszawie Rallye Monte-Carlo Historique, czyli historyczna część najsłynniejszego rajdu na świecie rozpocznie się w czwartek 27 stycznia o godz. 13 na Placu Teatralnym w Warszawie. Stąd wystartują uczestnicy tegorocznego rajdu.

Warszawski rajd to powrót do chlubnej tradycji tej imprezy. Rajd Monte Carlo do roku 1996 miał charakter zlotu gwiaździstego. Załogi startowały z różnych miast Europy oraz Afryki Północnej, a Warszawa 20 razy gościła start tej imprezy.

W czwartek w stolicy na trasę ruszy 98 załóg w historycznych pojazdach. Wśród nich będą polscy rajdowcy i weterani Monte Carlo Historique – Jerzy i Wojciech Walentowiczowie. Bracia ruszą w trasę samochodem Alfa Romeo 2000 GTV.
- Z Warszawy wystartuje blisko jedna trzecia uczestników Rajdu, czyli 98 załóg, co samo w sobie jest ogromnym sukcesem – powiedział Jerzy Walentowicz. – Nasza załoga startuje po raz siódmy tym samym samochodem, Alfą Romeo 2000 GTV z 1972 roku. Nie żałujemy naszej Alfie doskonałej benzyny, najlepszych na świecie opon i czasem, gdy nikt nie patrzy, paru pieszczotliwych słów. W rewanżu dostajemy szybkość, poczucie bezpieczeństwa, doskonałe trzymanie się drogi i niezawodność, której każdy nam może pozazdrościć.

Inne miasta startowe poza Warszawą, to w tym roku marokański Marakesz, szkockie Glasgow, Barcelona w Hiszpanii i Reims we Francji. Rywalizacja na trasach zlokalizowanych na północ od Monako potrwa do 2 lutego 2011 roku.

Ciekawostką jest to, że Michelin wyposażył samochód w cztery komplety opon z kolcami MICHELIN X-Ice North. Opony kolcowane nie są sprzedawane w Polsce. W Europie opony te można użytkować w krajach skandynawskich, Rosji, Estonii, na Litwie i Łotwie oraz w niektórych regionach Francji i Belgii, gdy na drogach panują trudne warunki.

Uczestnicy Rajdu Monte Carlo spodziewają się na trasie śniegu i lodu, stąd cześć z nich użyje takich opon na trasie.

fot. Newspress

Rajd Monte Carlo startuje w Warszawie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rajd Monte Carlo startuje w Warszawie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości