Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Monte Karlino. Wkrótce start

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Rajd Monte Karlino. Wkrótce start Upłynął termin zgłoszeń do 38. edycji Rajdu Monte Karlino. Zainteresowanie imprezą było tak duże, że organizatorzy zwiększyli limit załóg. autor: Joanna Krężelewska

Rajd Monte Karlino to jedna z najstarszych imprez rajdowych dla amatorów w Polsce. Po raz pierwszy kierowcy ścigali się w 1971 roku. Kolejny emocjonujący wyścig już w najbliższą sobotę. Co ważne, czwarty rok z rzędu Rajd Monte Karlino stanowić będzie rundę ogólnopolskiego cyklu – na próbach sprawnościowych w Koszalinie, Białogardzie, Karlinie oraz na lotnisku w Zegrzu Pomorskim rozegrana zostanie pierwsza runda Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów 2012.

Frekwencja zawodników z roku na rok jest większa. – W 2009 roku było czterdziestu kilku kierowców, rok temu już sześćdziesięciu pięciu – wylicza Maciej Raczewski, dyrektor imprezy. W tym roku zainteresowanie kierowców z całej Polski było tak duże, że organizatorzy zwiększyli limit załóg z 70 do 80 i wydłużyli do wczoraj termin na zgłoszenie swojego udziału. Na imprezę przyjadą zawodnicy nawet ze Szczecina, z Wielkopolski, a nawet z Dolnego Śląska.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 24 marca, o godz. 8.30. Kierowcy wystartują sprzed koszalińskiego ratusza w odstępach co 2 minuty. Pojadą do Karlina, gdzie po raz pierwszy będą zamknięte ulice, na których odbędą się próby. Z Karlina kierowcy wyruszą do Białogardu, na kolejną próbę i dalej – do Zegrza Pomorskiego. Próby na lotnisku będą biletowane (5 zł). Wejście dla kibiców od strony bramy głównej – tam też będzie parking.

Na lotnisku zaplanowano cztery szybkie próby, gdzie rajdowcy będą musieli wykazać się odpowiednią techniką jazdy. – Dlatego właśnie na Monte Karlino przyjeżdżają kierowcy z całej Polski. U nas, w naprawdę dobrych i bezpiecznych warunkach można sprawdzić umiejętności swoje i swojego auta – mówi Maciej Raczewski.

Z Zegrza kierowcy przyjadą do Koszalina, gdzie przed ratuszem będzie otwarty dla kibiców park serwisowy. Po południu czeka ich powtórka z rozrywki, czyli pokonanie trasy raz jeszcze. Co ciekawe, na drogach dojazdowych kierowcy są takimi samymi, jak każdy inny, uczestnikami ruchu. Obowiązują ich przepisy ruchu drogowego, a jeśli chcieli by je złamać... mogą za to słono zapłacić. Trzy wykroczenia w trakcie rajdu to wykluczenie (za pierwsze przewidziany jest mandat, za drugie naliczenie karnych sekund). Jeśli kierowca pokona trasę dojazdu za szybko (np. czas przejazdu odcinka Koszalin-Karlino ustalono na 37 minut) za karę doliczony zostanie mu czas. To ma zmobilizować kierowców do spokojnej, bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy.

O godz. 15 rozpocznie się najbardziej widowiskowa część rajdu – odcinek specjalny na ul. Młyńskiej w Koszalinie. Dla wszystkich, którzy będą chcieli oglądać zmagania kierowców, ustawione będą specjalne strefy kibica.

Rajd Monte Karlino. Wkrótce start
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rajd Monte Karlino. Wkrótce start

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości