Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd Niemiec

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Mitsubishi Rajd Niemiec zaliczany do Samochodowych Mistrzostw Świata rusza już dziś. Kibice powinni się spodziewać kilku niespodzianek.
Rajd Niemiec zaliczany do Samochodowych Mistrzostw Świata rusza już dzisiaj. Kibice powinni się spodziewać kilku niespodzianek.

 Fot. Mitsubishi

W pierwszym w pełni asfaltowym rajdzie tego sezonu zaprezentowany zostanie nowy Lancer Evolution VIII w wersji MR. Auto należące do grupy N jest mocniejsze od swojego poprzednika. Poprawiono w nim prowadzenie, głównie dzięki lepszemu rozkładowi masy. Nowością jest także przekonstruowane tylne zawieszenie oraz 6-stopniowa skrzynia biegów.

 

Ciekawostką zawodów jest także występ Freddy’ego Loixa, który poprowadzi Peugeota 307. Kierowca podpisał umowę z francuskim teamem i weźmie udział w trzech najbliższych asfaltowych rajdach: Niemiec, Korsyki i Hiszpanii.  

 

Rajd Niemiec, którego bazę ulokowano w Trierze, odbędzie się w terminie 19 - 22 sierpnia. Składa się z trzech etapów podzielonych na 24 odcinki specjalne o łącznej długości 409 km.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości