Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rajd po „Łaskich Wydmach”

Data publikacji: Autor: (wll) – Dziennik Łódzki

Fot. Józef Szymanowski 25 września na „Łaskich Wydmach” rywalizować będą uczestnicy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

Drugi rok z rzędu na „Łaskich Wydmach”, czyli terenach kopalni piasku w Rokitnicy, rywalizować będą uczestnicy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Na ostatnią sobotę września zaplanowano szóstą eliminację mistrzostw.

 Fot. Józef Szymanowski

Przed rokiem na starcie podłaskich zawodów stanęło ponad dwadzieścia załóg. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji. A organizatorem tegorocznego ścigania po wydmach jest łaski Urząd Miasta wraz z Automobilklubem Łódzkim i klubem Auto Trapez. Trasę eliminacji ułoży Piotr Małuszyński, rajdowiec z Kolumny. – Trasa będzie na pewno ciekawa, ale i bezpieczna. Niewykluczone, że jak odrdzewię swoją terenówkę, to wraz z pilotem Jackiem Czerwińskim wystartuję w „Łaskich Wydmach” – zapowiada z uśmiechem Piotr Małuszyński.

Jednym z faworytów eliminacji jest mieszkający w podłaskiej Kopyści Paweł Oleszczak. Pojedzie on z pilotem Marcinem Milewskim z Gliwic. Załoga ta lideruje aktualnie w klasyfikacji mistrzostw Polski samochodów terenowych.

 

W ramach pokazów towarzyszących głównej imprezie, na trasie mają zaprezentować się uczestnicy rajdu Dakar. Awizowany jest przyjazd firmowej załogi Orlenu – Łukasza Komornickiego i Rafała Martona oraz motocyklistów – Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego.


 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości